°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Masažas – natūralus vaistas, padėsiantis daugeliu atvejų

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius:
      2018-08-18 18:00:00

      Neretai užmirštame, jog prieš griebiantis tablečių, vertėtų pasidomėti natūraliais gydymo būdais. Masažai – vienas iš jų, galintis net atstoti vaistus. Kada ir kokiomis aplinkybėmis masažas gali būti lyg vaistas, pasakoja masažuotoja, kineziterapeutė Jurgita Rupšytė.

      Su kokiais organizmo siunčiamais signalais masažas padeda susikauti, kitaip tariant, kokiems organizmo siunčiamiems signalas būtent masažas gali būti lyg vaistas padėsiantis pasijusti geriau?

      Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, kuri buvo žinoma ir naudojama dar prieš mūsų erą. Daugybę metų skirtingos tautos tyrė ir aprašinėjo įvairias masažo technikas, bandė išaiškinti masažo poveikį žmogaus organizmui ir pritaikymą esant tam tikroms ligoms ar negalavimams. Šiandien masažo poveikis jau yra moksliškai pagrįstas, masažas yra plačiai naudojamas visame pasaulyje: ir kaip gydymo priemonė, ir kaip būdas tiesiog atsipalaiduoti bei pailsėti, ar net padailinti savo kūno linijas.

      Masažas turi įtakos visoms žmogaus organizmo sistemoms. Pirmiausia, masažo poveikis pajuntamas ant odos: pakyla odos temperatūra, gerėja kraujotaka, didėja odos elastingumas. Masažo metu aktyvinama kraujo apytaka, todėl pagerėja audinių aprūpinimas krauju. Tai itin aktualu žmonėms, kuriems nuolat šąla galūnės, dėl sutrikusios periferinės kraujotakos. Masažas taip pat gerina ir limfos tėkmę, dėl ko mažėja jos sąstovis ir audinių pabrinkimas. Todėl žmonėms, kurie skundžiasi galūnių tinimu (itin dažnai pasitaiko blauzdų, pėdų tinimas, ypač šiltuoju metų laiku), skysčių užsilaikymu – masažas puiki priemonė sumažinti sunkumą kojose ar rankose.

      Žmonės dažnai skundžiasi skaudančia nugara, raumenų ar sąnarių sustingimu, ribotais judesiais.  To priežastys gali būti labai įvairios. Viena dažniausių: netaisyklinga laikysena darbo, miego, sporto ar kitos veiklos metu, dėl ko atsiranda raumenų įtampos ir spazmai, kurie sukelia skausmą ir  diskomfortą nugaroje, pečiuose, kakle, ar kitose vietose. Dėl nuolatinės įtampos vieni raumenys sutrumpėja, kiti išsitempia dėl to keičiasi stuburo, pečių, dubens ir kitų kūno dalių padėtis, gali būti ribojami judesiai. Ilgainiui formuojasi ir rimtesnės problemos, tokios kaip stuburo pakrypimai, išvaržos, dėl ko sutrinka kraujotaka, užspaudžiami nervai ir skausmas plinta į kitas sritis, taip pat gali atsirasti galvos skausmas, padidėti kraujospūdis ir t. t. Todėl labai svarbu laiku imtis tinkamų priemonių ir užkirsti kelią šiems negalavimams. Masažas – viena iš priemonių padėsiančių atpalaiduoti įtampas, sumažinti juntamą skausmą, gerinti laikyseną, mažinti sustingimą ir didinti lankstumą. Jei jus kamuoja tokios ligos kaip artritas, osteochondrozė, skoliozė, plokščiapėdystė, raumenų ar raiščių patempimai taip pat galite drąsiai kreiptis į masažuotoją, kuris įvertinęs jūsų būklę pritaikys atitinkamą masažo techniką, kuri padės sumažinti ligos simptomus ir pagerins jūsų savijautą.

      Masažas, kaip natūrali gydymo priemonė, gali pagelbėti daugeliu atvejų ir dažnai gali atstoti vaistų vartojimą. Tad prieš griebdamiesi tabletės, pasidomėkite, galbūt jūsų problemą daug efektyviau išspręstų specialisto prisilietimas.

      Tenka matyti, jog siūloma įvairių masažų: su aliejais, su akmenimis, įvairiais kvapais, medumi ir t. t.  Kaip iš šios gausybės pasirinkti?

      Visų pirma, turite žinoti, kokiu tikslu einate į masažą. Ar turite tam tikrų problemų, kurias norite išspręsti, ar tiesiog norite pasilepinti ir atsipalaiduoti. Jei tikitės sumažinti jaučiamą skausmą, įtampą, pagerinti funkciją, tuomet jums reikėtų rinktis klasikinį, gydomąjį, taškinį, sportinį, giliųjų audinių ar trigerinių taškų masažą. Šie masažai bus stipresni, gali būti ir šiek tiek skausmingi, tačiau jie bus orientuoti pašalinti jūsų jaučiamų simptomų priežastį.

      Jei masažo metu tiesiog norite pailsėti ir pasimėgauti, galite rinktis iš visos gausybės atpalaiduojančių masažų. Jie gali būti daromi su įvairiais aliejais, dažniausiai yra naudojami natūralūs augaliniai aliejai: migdolų, kokosų, vynuogių kauliukų, argano ir t. t. Atpalaiduojančių masažų metu yra naudojami lėti, lengvi ir platūs judesiai, šie masažai suteikia bendrą atsipalaidavimą, tačiau giliau esančių problemų nesprendžia. Masažams gali būti naudojamos įvairios priemonės, kurios suteiks ir papildomą naudą. Pavyzdžiui, medaus masažas ne tik aprūpins audinius vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, bet ir sustiprins imunitetą, pagerins kraujo cirkuliaciją, padės išvalyti organizmą nuo toksinų.

      Karštų akmenų masažas – itin maloni procedūra, o šiluma teigiamai veikia pavargusius ir skausmingus raumenis, padeda atsigauti po sunkių fizinių krūvių.

      Aromaterapiniams masažams naudojami eteriniai aliejai taip pat turi daug gydomųjų savybių. Vieni padeda mažinti skausmą ir uždegimą (levandų, ramunėlių), kiti ramina nervų sistemą (rožių, bergamočių), dar kiti veikia tonizuojančiai (pipirmėčių, citrinų).

      Masažu galima mėgautis bet kada, ar visgi yra tam tikrų aplinkybių, kai reikėtų susilaikyti?

      Yra išskiriama tam tikros masažo kontraindikacijos, pavyzdžiui, ūmi ligos ar traumos pradžia, uždegimas, aukšta temperatūra, infekcinės odos ligos, onkologinės ligos, kraujagyslių uždegimai, kraujo ligos. Yra ir daugiau sutrikimų, kai masažas gali ne tik kad nepagerinti, bet kartais net ir pabloginti būklę, todėl prieš atliekant masažą (ypač gydomąjį) žmogus turėtų pasitarti su gydytoju. Taip pat svarbu informuoti masažuotoją apie esamus sutrikimus ar negalavimus, nes masažo technika yra pritaikoma kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į jo būklę.

      Ar vienkartinis apsilankymas masažo kabinete gali padėti, ar visgi reikalingi bent keli kartai, kad būtų pasiektas tam tikras rezultatas?

      Dažniausiai jau po pirmojo masažo įtampos atsileidžia, skausmas sumažėja ir žmogus pasijunta geriau. Tačiau juk įtampos susikaupia ne per vieną dieną, todėl ir joms pašalinti vieno masažo tikrai nepakanka. Priklausomai nuo to, kiek įsisenėjusi problema, ir ką dar žmogus daro, kad ją sumažintų (čia itin svarbus fizinis aktyvumas, ergonomiška darbo vieta ir pan.) dažniausiai prireikia 5–10 masažų kurso, kad būtų juntamas ilgalaikis masažo poveikis. Po masažo kurso reikėtų daryti pertrauką ir vėliau, pajutus, kad vėl didėja įtampa galima ateiti į masažą kartą per dvi savaites, ar kartą per mėnesį. O jei pajutę pagerėjimą taip apsidžiaugsite, kad ir vėl kurį laiką pamiršite rūpintis savo kūnu, po kelių mėnesių skausmas sugrįš ir tuomet vėl prireiks ne vieno masažo gerai savijautai sugrąžinti.

      Kaip nederėtų elgtis po masažo?

      Po masažo nereikėtų griebtis sunkių darbų, keliauti į sporto salę ar vakarėlį. Geriausia būtų pailsėti, reikėtų gerti daug vandens, ypač po stipresnių masažų. Šaltuoju metų laiku reikėtų saugotis peršalimo, nes po masažo kūno temperatūra yra pakilusi – kūnas įšilęs, tad nereikėtų skubėti išbėgti į lauką. Čia labai tiktų išgerti puodelį šiltos arbatos.

      Masažas veikia ne tik fizinį kūną, bet ir emocijas, tiesa?

      Žmogaus fizinis kūnas yra neatsiejamas nuo emocinės būklės. Todėl nuolat patiriami neigiami jausmai sukelia fizinius pokyčius kūne, pavyzdžiui, dėl streso ir nervinės įtampos įsitempia pečių ir kaklo raumenys, jaučiantiems nuolatinę baimę ir nerimą būdinga padidėjęs kraujospūdis ir t. t. Todėl masažuojant žmogaus kūną yra veikiama ne tik fizinė, bet ir psichologinė žmogaus būklė. Po masažo žmogus jaučiasi nusiraminęs, atsipalaidavęs. Valanda gero masažo gali atstoti net keletą valandų miego! Taip pat masažo metu į kraują išsiskiria laimės hormonai seratoninas ir endorfinas, tad po masažo pagerėja nuotaika, žmogus jaučiasi laimingesnis ir pozityvesnis. Po intensyvesnio masažo žmogus jaučiasi darbingesnis, atgavęs jėgas ir pilnas energijos. 

      Skaityti komentarus

      Samanta 2019 22 10 08:11

      Masažas pakrauna tiek fiziškai, tiek emociškai, 100%. Pati kiek skeptiškai žiūrėjau, bet tokia buvau išsekus ir nusisėdėjus, pabandžiau iki tol negirdėtą sportinį masažą https://alfasteps.com/paslaugos/sportinis-masazas/ ir nors tikrai ne sportininkė aš, bet kiek jėgų atsirado, wow.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai