°C
   2019 09 22 Sekmadienis

   Kokią naudą jūsų organizmui teikia vaikščiojimas?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-05-11 08:00:00

   Žmogus tapo be galo sėslus, o jo gyvenimo būdas yra siejamas su daugeliu ligų ir yra viena iš priežasčių, kodėl tam tikrų ligų dažnis didėja. Kadangi gyvename technologijų pasaulyje ir šių laikų darbai neapsieina be sėdėjimo, nenuostabu, kad tai ženkliai veikia mūsų gyvenimus.

   Nepaisant to, pasaulis vis labiau sąmoningėja ir mąsto apie savo sveikatą. Atrodo lyg mums reikėjo šio nesveiko maisto bumo ir sėslaus gyvenimo būdo, jog suprastume padarę klaidą. Šiuo metu vyksta gyvenimo būdo revoliucija, vis daugiau žmonių renkasi gyventi sveikai ir renkasi daugiau judėti.

   Tiesa ta, kad mes negalime kaltinti savo įtemptos ir darbingos dienos, visi žmonės, jei tik turi šiek tiek noro, gali rasti laiko pajudėti. Ir jei jūs nemėgstate per didelio krūvio – vaikščiokite. Paprasčiausias pasivaikščiojimas kasdieną gali būti be galo naudingas. Žemiau pateiktame vaizdo įraše galite išgirsti dar daugiau priežasčių, kodėl verta vaikščioti kiekvieną dieną.   Jei norite vaikščiojimo naudą padidinti dar labiau, vaikščiokite basi

   Tai vadinama „įžeminimu“, kai jūs vaikštote žeme basi – be batų, kojinių ar kitų barjerų. Kodėl? Nes Žemė perduoda intensyvų neigiamą krūvį, kuris veikia kaip antioksidantas, naikinantis laisvuosius radikalus.

   Straipsnis, išleistas aplinkos ir visuomenės sveikatos žurnale, pavadinimu „Įžeminimas: žmogaus kūno susijungimo su Žemės paviršiaus elektronais poveikis sveikatai“ teigia, kad įžeminimas gali būti potencialus gydymo būdas pacientams, sergantiems įvairiomis lėtinėmis degeneracinėmis ligomis.

   Perskaitėte teisingai, vaikščiojimas basomis teikia daug naudos sveikatai.

   Paveikslėlis, esantis apačioje, rodo pagerėjusią veido kraujotaką (dešinė) praėjus 20 min po įžeminimo procedūros. Kraujotakos pakitimai buvo užfiksuoti „Speckle Contrast Laser Imager“ pagalba, kur tamsiai mėlyna indikuoja prasčiausią cirkuliaciją, o tamsiai raudona – geriausią. 

   Skaityti komentarus