°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Translytė moteris laimi moterų dviračių čempionatą: socialinis tinklapis „Twitter“ skęsta nuo sveikinimų ir aplodismentų

      Nuotrauka: R. McKinnon | rachelvmckinnon nuotr.

      2018-10-18 07:00:00

      Kanadietė Rachelė McKinnon sekmadienį aplenkė visas dviratininkes 35-39 metų kategorijoje moterų pasaulio dviračių čempionate, sprinto rungtyje. Daugelis sveikino sportininkę, bet atsirado keli, kurie teigė, jog tai sukčiavimas, nes dviratininkė biologiškai yra vyras . 

      R. McKinnon – pirmoji translytė moteris, kuri iškovojo aukso medalį UCI profesionalų dviračių treko pasaulio čempionate. Varžybos vyko Los Andžele, kurias organizavo JAV, o globojo tarptautinė dviratininkų federacija.  

      Prieš finalinį važiavimą, ketvirtfinalyje R. McKinnon pagerino pasaulio rekordą, kuris jai priklausė vos 10 minučių.

      Savo pergalę ji šventė įsikeldama nuotrauką, kurioje ji pozavo kartu su sidabro ir bronzos medalių laimėtojomis.  

      Dviratininkė sulaukė nemažai sveikinimų, žmonės tai vadino „nepaprastu pasiekimu“.

      Kiti visgi teigė, jog čempionė turėjo pranašumų, dėl kurių jai turėjo neleisti varžytis su moterimis. Keli komentatoriai net paminėjo R. McKinnon proporcijas, pabrėždami, kad jos ženkliai skiriasi tarp jos ir jos varžovių.

      Vargšės moterys, kurios treniravosi taip sunkiai dėl nieko.

      Kritikai sako, kad iš dviratininkių, kurios varžėsi prieš ją, buvo pavogta pergalė, nes biologiškai R. McKinon yra vyras.

      Čempionė savo „Twitter“ paskyroje atkirto, jog ji turi palaikyti „sveikatai per žemą endogeninio testosterono kiekį“, kuris „virtualiai yra neaptinkamas.“

      Ji taip pat tvirtino, kad dviratininkės laimėjusios antrą ir ketvirtą vietas labai palaikė ją ir kaltino čempionės kritikus transfobija ir siauru mąstymu.  

      Be buvimo profesionale atlete R. McKinnon yra filosofijos mokslų daktarė, o šiuo metu dėmesį telkia ties lyčių mokslu.  

      Ji teigia, kad translytėms moterims turėtų leisti varžytis olimpiadose ir jų neturėtų reikalauti palaikyti tam tikrą testosterono lygį.

      „Tai ne tik apie sportą, tai apie žmogaus teises“,- kalbėjo R. McKinnon, teigdama, jog nėra įmanoma nustatyti testosterono teikiamų privilegijų translyčiams atletams. Ji taip pat translyčių atletų diskriminaciją prilygino rasizmui sporte. 

      Skaityti komentarus