2024 04 16 Antradienis

„Real“ tapo Eurolygos čempionais, „Žalgiris“ iškovojo trečiąją vietą

Nuotrauka: Basketnews.lt nuotr.

2018-05-21 00:06:00
      Eurolygoje buvo sužaistos lemiamos šio sezono rungtynės. Po jų paaiškėjo, jog čempionų titulą iškovojo Madrido „Real“ klubas, kuris įveikė Stambulo „Fenerbahče“. Kauno „Žalgiris“ mažajame finale išbarstė triuškinamą persvarą, tačiau vis tiek palaužė Maskvos CSKA ir iškovojo trečiąją vietą.

„Real“ įveikė „Fenerbahče“ ir tapo Eurolygos čempionais

Didžiojo finalo pirmajame kėlinyje vyko permaininga ir atkakli kova. Sėkmingiau antrąją ketvirčio pusę sužaidę Madrido krepšininkai įgijo keturių taškų persvarą 21:17. Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo keturiais taškais be varžovų atsako ir nutolo 25:17. Željko Obradovičiaus paprašyta minutės pertraukėlė vėl sustygiavo auklėtinių žaidimą, kurie atsakė dar vienu spurtu ir pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 30:31, o sužaidus du kėlinius jau turėjo dviejų taškų pranašumą - 40:38. Madrido klubas trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 7:0 ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai 45:40, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė aštuoni taškai – 65:57. „Real“ ir toliau kontroliavo rungtynių eigą bei įpusėjus ketvirčiui turėjo dviženklį pranašumą 74:63. „Fenerbahče“ nepasidavė ir sumažino deficitą iki vos trijų taškų 78:81, tačiau tai buvo viskas, ką turkams pavyko padaryti. Madrido „Real“ klubas nukarūnavo „Fenerbahče“ ir iškovojo Eurolygos čempionų titulą – 85:80.

Madrido „Real“ komandoje daugiausiai taškų surinko Fabienas Causeuras 17, Luka Dončičius pridėjo 15, Trey Thompkinsas 10.

Stambulo „Fenerbahče“ rezultatyviausias buvo Nicolo Melli, kuris pelnė 28 taškus, Bradas Wanamakeris pridėjo 14.

„Žalgiris“ iškovojo trečiąją vietą

Mažajame Eurolygos finale ginklus surėmė Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA krepšininkai. Pirmajame kėlinyje Rusijos komanda rungtyniavo užtikrinčiau ir taiklių tolimų metimų bei varžovų klaidų dėka nutolo 11:4. Netrukus Vasilije Micičius pelnė šešis taškus, Paulius Jankūnas pridėjo dvitaškį ir kauniečiai persvėrė rezultatą savo naudai 12:11, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo trijų taškų pranašumą – 22:19. Triukšmingai sirgalių palaikomas „Žalgiris“ ir toliau diktavo savo sąlygas bei išsaugojo įgytą persvarą - 41:35. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiajame kėlinyje rungtyniavo galingai puolime, varžovus surakino geležine gynyba ir prieš lemiamą ketvirtį jau triuškino CSKA krepšininkus 69:48. Vis dėlto, Rusijos komanda baltos vėliavos nekėlė ir po įspūdingo spurto bei kauniečių klaidų sugražino intrigą 76:79. Michailas Kulaginas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir sumažino deficitą iki vos dviejų taškų 77:79. Nors lemiamu metu Brandono Davieso baudos metimai skriejo pro šalį, tačiau Semeno Antonovo tolimas metimas iš vidurio aikštės tikslo nepasiekė, o aidinti sirena skelbė Kauno „Žalgirio“ komandos triumfą – 79:77.

Kauno „Žalgirio“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius, kurie pelnė po 15 taškų, Edgaras Ulanovas pridėjo 14, Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas – po 9.

Maskvos CSKA daugiausiai taškų surinko Michailas Kulaginas ir Othello Hunteris – po 14, Cory Higginsas – 12.