2024 04 25 Ketvirtadienis

Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio etape – europiečių triumfas

Nuotrauka: Getty Images nuotr.

2018-07-08 00:07:00

Pasaulio futbolo čempionate buvo sužaistos visos ketvirtfinalio etapo rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad tarp keturių stipriausių planetos rinktinių pateko ir kovą dėl nugalėtojų titulo tęsia Prancūzija, Belgija, Anglija ir Kroatija.

Prancūzija užtikrintai nugalėjo Urugvajų

Pirmajame kėlinyje prancūzai rengė pavojingas atakas, o Urugvajaus futbolininkai laukė savų progų kontratakose. Raphaelis Varane‘as sulaukė nuostabaus Antoine‘o Griezmanno perdavimo ir nukreipė tiksliai kamuolį galva į varžovų vartų tinklą bei išvedė prancūzus į priekį 1:0. Antrajame kėlinyje savo progą išnaudojo jau pats Antoine‘as Griezmannas, kuris pasiuntė stiprų smūgį iš toli – Urugvajaus rinktinės vartininkas rankomis atmušė kamuolį, tačiau šis vis tiek nuskriejo į vartus ir rezultatas tapo 2:0. Likusį laiką Prancūzijos rinktinė žaidė drausmingai ir tapo pirmąją pasaulio futbolo čempionato pusfinalio dalyve.

Belgija iš tolimesnių kovų eliminavo brazilus

Pirmasis kėlinys prasidėjo abiejų rinktinių pavojingomis atakomis. Belgijos rinktinė 13 rungtynių minutę pakėlė kampinį ir kamuolys atsimušęs į brazilo Fernandinho nugarą atsidūrė vartuose, o belgai išsiveržė į priekį 1:0. Netrukus Kevinas De Bruyne puikiu smūgiu tiksliai užbaigė Romelu Lukaku pradėtą ataką ir tai pasiuntė brazilus ant bedugnės krašto 2:0. Vis dėlto, Brazilija nekėlė baltos vėliavos ir šios rinktinės gerbėjų viltis atgaivino po keitimo aikštėję pasirodęs R.Augusto, kuris nukreipė tiksliai kamuolį galva į vartus bei sušvelnino rezultatą 1:2. Belgijos rinktinei pavyko per likusį laiką apsiginti nuo pavojingų varžovų išpuolių puolime ir išsiuntė čempionato favoritę Braziliją namo.

Anglijos rinktinė be didesnio vargo susitvarkė su švedais

Pirmajame kėlinyje abi rinktinės žaidė atsargiai. Harry Maguire‘as 30 rungtynių minutę pasinaudojo standartine situacija ir po pakelto kampinio nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą bei Anglija išsiveržė į priekį 1:0. Antrąjį kėlinį švedai pradėjo drąsiai ir kūrė pavojingas atakas, tačiau puikiai žaidė Anglijos rinktinės vartininkas Jordanas Pickfordas, kuris atrėmė šiuos varžovų išpuolius. Dele Alli 59 minutę tiksliai galva nukreipė kamuolį į vartus ir padvigubino savo komandos persvarą 2:0. Anglija per likusį laiką iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir po 28 metų pertraukos žais pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje.

Kroatija iškovojo paskutinį bilietą į pasaulio čempionato pusfinalį

Pirmajame kėlinyje abi rinktinės žaidė drąsiai ir kūrė atakas. Denisas Čeryševas 31-ąją rungtynių minutę pasiuntė galingą smūgį iš toli ir pelnė nuostabaus grožio įvartį bei išvedė šeimininkus į priekį 1:0. Netrukus Andrejus Kramaričius sulaukė puikaus Mario Mandžukičiaus perdavimo baudos aikštelėje ir nukreipė kamuolį tiksliai galva į vartus bei rezultatas tapo lygus 1:1. Antrajame kėlinyje dominavusiems kroatams nepavyko dar kartą šiose rungtynėse pralaužti varžovų gynybos ir rinktinės turėjo žaisti pratęsimą. Domagojus Vida 101 minutę nuginklavo varžovų vartininką tiksliu smūgiu po pakelto kampinio ir Kroatija persvėrė rezultatą savo naudai 2:1. Likus žaisti penkias minutes iki pratęsimo pabaigos visus Rusijos aistruolius iš savo vietų pakėlė Mario Fernandezas, kuris tiksliu smūgiu išlygino rezultatą ir sugrąžino šeimininkams viltį 2:2. Kroatijos rinktinė baudinių serijos metu realizavo keturis smūgius iš penkių ir po dramatiškos kovos žengė į pusfinalį.