2024 03 29 Penktadienis

Pasaulio futbolo čempionato finale grumsis Prancūzijos ir Kroatijos rinktinės

Nuotrauka: Getty Images nuotr.

2018-07-12 00:09:00

Pasaulio futbolo čempionate buvo sužaistos pusfinalio etapo rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad kovą dėl nugalėtojų titulo tęsia ir finale grumsis Prancūzijos ir Kroatijos rinktinės.

Prancūzija minimaliu rezultatu įveikė belgus

Belgijos rinktinė aktyviai pradėjo rungtynes ir kūrė atakas, o prancūzai tuo metu buvo priversti dirbti gynyboje. Įpusėjus kėliniui Toby Alderweireldas atliko puikų smūgį, tačiau Hugo Llorisas jį atrėmė meistriškai ir rezultatas nepakito 0:0. Prancūzas Olivier Giroud pabandė kamuolį tiksliai galva nukreipti į vartų tinklą, tačiau šis nuskriejo visiškai šalia vartų. Prancūzijos rinktinė atliko vienuolika smūgių, tačiau vos du į vartų plotą, tuo tarpu belgai iš viso smūgiavo tris kartus ir vos vieną kartą į vartų plotą. Per pirmąsias keturiasdešimt penkias žaidimo minutes rinktinėms pasižymėti taip ir nepavyko. Antrojo kėlinio pradžioje Prancūzijos rinktinės sirgalius nudžiugino Samuelis Umtiti, kuris po pakelto kampinio nukreipė tiksliai kamuolį galva į varžovų vartus ir išsiveržė į priekį 1:0. Belgai bandė spausti varžovus ir pasižymėti, tačiau to jiems padaryti nepavyko. Prancūzijos rinktinė gynėsi drausmingai ir atlaikė pavojingus išpuolius bei sulaukė teisėjo švilpuko, kuris skelbė rungtynių pabaigą ir Prancūzijos rinktinės triumfą. Didier Deschampso auklėtiniai žais pasaulio futbolo čempionato finale po dvidešimties metų pertraukos - 1:0.

Anglijos ir Kroatijos akistatoje – pastarųjų triumfas

Anglijos rinktinė pradėjo puikiai pusfinalio rungtynes ir jau 5-ąją rungtynių minutę Kieranas Trippieras meistrišku smūgiu nuginklavo varžovų vartininką bei padėjo komandai išsiveržti į priekį 1:0. Anglai ir toliau kūrė pavojingas atakas ir grasino vartams keldami kamuolius nuo kampinio gairelės. Kroatija tik įpusėjus kėliniui sukūrė pirmąsias rimtas progas, tačiau didesnio pavojaus prie Jordano Pickfordo vartų nesukėlė. Per likusį laiką rezultatas nepakito ir anglai išsaugojo minimalią persvarą 1:0. Kroatijos rinktinė sugebėjo pasiekti savo tikslą – savo progos sulaukęs Ivanas Perisičius tiksliu smūgiu koja nukreipė kamuolį į vartus ir išlygino rungtynių rezultatą 1:1. Netrukus dar vienas pavojingas kroatų išpuolis baigėsi smūgiu į virpstą. Rinktinėms per likusį pagrindinį rungtynių laiką pasižymėti daugiau taip ir nepavyko, todėl santykius teko aiškintis pratęsimo metu. Anglijos rinktinės sutrikimu naudojęsi kroatai ir toliau kūrė pavojingus išpuolius. Mario Mandžukičius 109 minutę pasinaudojo grubia gynėjų klaida ir tiksliu smūgiu išvedė kroatus pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį 2:1. Per likusį laiką Anglijos rinktinei sukurti rimtesnio vartų šturmo ir stebuklo taip ir nepavyko. Kroatijos rinktinė po dramatiškos ir permainingos kovos žengė į pasaulio futbolo čempionato finalą – 2:1.

Pasaulio futbolo čempionato finalinės kovos

Anglijos ir Belgijos rinktinės turės galimybę reabilituotis ir užbaigti pergalingai čempionatą jau liepos 14 dieną, šeštadienį, kai komandos kovos dėl trečiosios vietos. Pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynės bus žaidžiamos liepos 15 dieną, sekmadienį, po kurių paaiškės, kas taps naujaisiais pasaulio futbolo čempionato nugalėtojais.

Finalas: Prancūzija – Kroatija

Kova dėl trečiosios vietos: Belgija – Anglija