°C
      2024 04 24 Trečiadienis

Pasaulio futbolo čempionate triumfavo prancūzai, Belgija iškovojo istorinę trečiąją vietą

Nuotrauka: Getty Images nuotr.

2018-07-15 20:08:00

Futbolo aistruoliai šį savaitgalį mėgavosi žiūrėdami paskutines vykusias kovas pasaulio futbolo čempionate Rusijoje. Prancūzai užtikrintai finale įveikė kroatus ir iškovojo čempionų titulą po 20 metų pertraukos. Belgijos rinktinė taip pat pergalingai užbaigė čempionatą ir iškovojo istorinę trečiąją vietą.

Prancūzai triumfavo pasaulio futbolo čempionate po 20 metų pertraukos

Futbolo aistruoliai išvydo sekmadienį paskutinę ir lemiamą kovą pasaulio futbolo čempionate. Prancūzijos ir Kroatijos rinktinės finalą pradėjo žaisdamos atsargiai. Vis dėlto, netrukus kroatai sukūrė keletą išpuolių, tačiau tai nesukėlė problemų prancūzų gynybai 0:0. Antoine‘as Griezmannas 19 rungtynių minutę atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o Mario Mandžukičius nukreipė kamuolį į savus vartus ir Prancūzija išsiveržė į priekį 1:0. Ivanas Perišičius 28 minutę atliko nuostabų smūgį iš toli ir kroatai dar kartą pademonstravę charakterį šiame čempionate išlygino rezultatą 1:1. Netrukus Kroatijos rinktinės įvarčio autorius varžovų baudos aikštelėje palietė kamuolį ranka, o teisėjas pasinaudojęs VAR sistema skyrė 11 metrų baudinį. Antoine‘as Griezmannas 38 minutę realizavo baudinį ir prancūzai vėl persvėrė rezultatą savo naudai 2:1.Per likusį pirmojo kėlinio laiką rezultatas nepakito, o tai leido Prancūzijos rinktinei išsaugoti minimalią persvarą 2:1. Ante Rebičius 48 minutę atliko dar vieną pavojingą smūgį, tačiau savo rinktinę išgelbėjo puikiai žaidęs Prancūzijos vartininkas Hugo Llorisas. Paulis Pogba 58 minutę meistrišku smūgiu nuginklavo vartininką ir žengė tvirtą žingsnį titulo link 3:1. Netrukus Kylianas Mbappe taip pat pridėjo savo įvartį ir rezultatas tapo triuškinantis 4:1. Vos po keturių minučių Mario Mandžukičius pasinaudojo grubia varžovų vartininko klaida ir nukreipė kamuolį į vartus bei sušvelnino rezultatą 4:2. Kroatams per likusį laiką panaikinti dviejų įvarčių skirtumo ir sukurti dar vieno stebuklo taip ir nepavyko. Prancūzijos rinktinė iškovojo pasaulio futbolo čempionato trofėjų po 20 metų pertraukos – 4:2.

Belgijos rinktinė įveikė anglus ir iškovojo istorinę trečiąją vietą

Anglija ir Belgija turėjo nuryti skaudžias pralaimėjimo piliules pasaulio futbolo čempionato pusfinalio etape. Vis dėlto, šios rinktinės sužaidė paskutines rungtynes, kuriose kovojo dėl trečiosios vietos. Belgai pradėjo užtikrintai rungtynes ir jau ketvirtąją rungtynių minutę Thomas Meunieris sulaukęs puikaus komandos draugo perdavimo nukreipė jį į vartų tinklą ir rezultatas tapo 1:0. Netrukus Kevinas De Bruyne atliko pavojingą smūgį, tačiau Anglijos rinktinės vartų sargas žaidė puikiai ir rezultatas nepakito. Harry Kane‘as nepasinaudojo gera proga išlyginti rezultatą – puolėjas smūgiavo iš toli, tačiau kamuolys nuskriejo virš vartų. Rinktinės apsikeitė sukurtomis atakomis, tačiau futbolo aistruoliai per likusį pirmojo kėlinio laiką daugiau įvarčių nepamatė 1:0. Anglija žaidė aktyviau antrajame kėlinyje ir rengė pavojingas atakas. Ericas Dieras 69 rungtynių minutę atliko puikų smūgį, tačiau belgus nuo išlyginamojo įvarčio išgelbėjo gynėjas, kuris išmušė kamuolį nuo savo vartų. Edenas Hazardas 82 minutę atsidūrė vienas prieš vartininką ir tuo pasinaudojęs tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą bei padvigubino persvarą 2:0. Per likusį laiką anglams sukurti stebuklo, kuris padėtų išsigelbėti, taip ir nepavyko. Belgijos rinktinė pirmą kartą pasaulio futbolo čempionatų istorijoje iškovojo bronzos medalius – 2:0.