2024 03 28 Ketvirtadienis

Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo pasaulio čempionato IB diviziono auksą

Nuotrauka: Šarūno Mažeikos nuotr.

2018-04-30 21:00:00
      Lietuvos ledo ritulio rinktinė Kaune vykusiame pasaulio IB diviziono čempionate įveikė visus penkis savo varžovus. Triukšmingai savų sirgalių palaikomi lietuviai ne tik pasidabino aukso medaliais, tačiau taip pat iškovojo kelialapį į IA divizioną. Su Lietuvos rinktine oficialiai atsisveikino 100-ąsias ir paskutines rungtynes sužaidęs Arnoldas Bosas. IB diviziono sidabras atiteko Japonijai, o Estija iškovojo bronzos medalius. Šios rinktinės surinko po vienodą taškų skaičių – 10, o vietų pasiskirstymą nulėmė tarpusavyje žaistų rungtynių rezultatas, kuriose japonai palaužė estus po pratęsimo – 2:1.

Lietuviai pirmoje akistatoje – užtikrintai nugalėjo kroatus

Lietuvos ledo ritulio rinktinei pirmąjį įvartį vykusiame pasaulio IB diviziono čempionate pelnė Tadas Kumeliauskas, kuris išvedė savo komandą į priekį 1:0. Antrajame kėlinyje lietuviams įvarčius pridėjo Emilijus Krakauskas ir Ilja Četvertakas bei Lietuvos rinktinė užtikrintai pirmose rungtynėse nugalėjo kroatus rezultatu – 3:0.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė nepasigailėjo rumunų

Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau pirmajame kėlinyje surengė atakų bangą. Jų metu net du kartus sėkmingai pasižymėjo Edgaras Rybakovas, vieną įvartį pridėjo ir Povilas Verenis bei lietuviai įgijo užtikrintą pranašumą 3:0, tačiau kėlinio pabaigoje  rezultatą sušvelnino Gergo Biro įvartis 3:1. Lietuviai susirinkusius žiūrovus džiugino įvarčių gausa ir iškovojo antrąją pergalę šiame čempionate – 8:3.

Lietuviai nepaliko šansų ir japonams

Lietuviai užtikrintai pradėjo rungtynes ir per pirmąsias tris minutes Edgaras Rybakovas ir Arnoldas Bosas pelnė po įvartį 2:0. Arnoldas Bosas ir Povilas Verenis pridėjo dar po vieną įvartį antrajame kėlinyje ir rezultatas tapo jau 4:0. Nors Ryo Hashimoto įmušė paguodos įvartį ir sušvelnino rezultatą 4:1, tačiau netrukus Danielius Bogdziulis ir Arnoldas Bosas pasižymėjo dar kartą ir lietuviai ne tik užtikrintai nugalėjo Japonijos rinktinę, bet ir žengė tvirtą žingsnį aukso link – 6:1.

Lietuva po pratęsimo palaužė Ukrainą

Ukraina rengė vieną ataką po kitos, tačiau lietuviai greitai nubaudė savo varžovus ir po Danieliaus Bogdziulio įvarčio išsiveržė į priekį 1:0. Vis dėlto, ukrainiečiai išnaudojo lietuvių atsipalaidavimą ir  Viktoro Zacharovo įvartis išlygino rezultatą, o Nikita Bucenka tiksliu smūgiu jau išvedė svečius į priekį 2:1. Lietuviai nenuleido rankų ir po dviejų iš eilės Pauliaus Gintauto įvarčių vėl atstatė pranašumą 3:2, o po Ugniaus Čižo tikslaus smūgio pirmavo 4:2. Ukrainiečiai pademonstravo tvirtą charakterį - Denisas Petruchno įvartis sušvelnino rezultatą 4:3, o Dmytro Nimenko tikslus smūgis pasiuntė rinktines į pratęsimą 4:4.  Vis dėlto, jame žaisti ilgai nereikėjo. Arnoldas Bosas sužaidus vos vieną minutę pasiuntė ritulį į varžovų vartų tinklą ir padėjo lietuviams iškovoti ketvirtąją pergalę iš eilės – 5:4.

Lemiamoje akistatoje dėl aukso – lietuviai nugalėjo estus

Intriga, kas taps pasaulio IB diviziono nugalėtojais išliko iki paskutinių čempionato rungtynių. Estijos rinktinė drąsiai pradėjo kovą dėl aukso ir sužaidus vos keturias minutes Robertas Rooba išvedė kaimynus į priekį 1:0. Vis dėlto, Nerijus Ališauskas netrukus tiksliu smūgiu išlygino rezultatą 1:1, o Jaunius Jasinevičius dar pirmojo kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo komandos naudai 2:1. Povilas Verenis pridėjo dar du įvarčius trečiojo ir ketvirtojo kėlinių pabaigose ir padėjo galutinį tašką kovoje dėl čempionų titulo – 4:1. Šį Lietuvos ledo ritulio rinktinės triumfą „Žalgirio“ arenoje stebėjo net 10 tūkstančių susirinkusių aistruolių. Rungtynes stebėjo ir Šarūnas Jasikevičius su šeima, kurio vadovaujamas „Žalgiris“ iškovojo kelialapį į Eurolygos finalo ketvertą.