°C
   2019 01 20 Sekmadienis

   Lengvaatletis D. Petrosevičius: „Kiekvienas žmogus turėtų atrasti tokią veiklos sritį, kuri teiktų ne liūdesį, o džiaugsmą“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-05-15 19:00:00
   2018-05-15 19:00:00
   Lengvaatletis D. Petrosevičius: „Kiekvienas žmogus turėtų atrasti tokią veiklos sritį, kuri teiktų ne liūdesį, o džiaugsmą“.

   Dominykas Petrosevičius vaikystėje išbandė įvairias sporto šakas – krepšinį, futbolą, stalo tenisą. Vėliau vaikiną pastebėjo kūno kultūros mokytojas, kuris paskatino savo mokinį pradėti lankyti lengvosios atletikos treniruotes. Iš pradžių Dominykas į šiuos užsiėmimus nežiūrėjo rimtai, nes jį labiau domino komandiniai žaidimai, trūko užsispyrimo. Vis dėlto, vaikinas sudalyvavęs pirmose varžybose ir iškovojęs medalius pajuto didelį norą treniruotis ir toliau gerinti savo rezultatus. Talentingas sportininkas geriausią asmeninį šuolio į tolį rezultatą pasiekė Latvijoje, kur nušoko 7.10 m., o dalyvaudamas Lietuvos žiemos sezono čempionato trišuolio rungtyje užfiksavo – 15.14 m.

   Sunkus darbas ir valios išbandymas

   Lengvaatlečio pasiruošimas čempionatams susideda iš dviejų dalių. „Pradedame nuo bazinių pratimų, bendro fizinio pasirengimo ir silpnųjų kūno grandžių stiprinimo. Tai yra didžiausias indėlis sezono metu ir apsisaugojimas nuo galimų traumų. Vėliau tobuliname techniką. Labai svarbu yra išlaikyti discipliną ir sistemingumą – tai padeda lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“,- atskleidė D. Petrosevičius. 

   Šuolio į tolį ir trišuolio rungtys yra labai giminingos. „Labiausiai reikia greičio, staigumo ir sprogstamosios jėgos“,- reikalingas savybes šios sporto šakos atstovams įvardijo talentingas lengvaatletis.
   Vis dėlto, sportininkus kartais sustabdo patirti susižeidimai. „Kiekvienam, kuris siekia meistriškumo lygio, didelių problemų gali sukelti net ir smulkios traumos. Jos apsunkina treniravimosi procesą, kartais priverčia kuriam laikui pamiršti sportą. Tai suteikia galimybę apgalvoti, kaip kitą kartą jų išvengti“,-  didžiausius sunkumus įvardijo D.Petrosevičius.

   Patriotiškumas ir artimiausių žmonių palaikymo svarba

   D. Petrosevičius per šį laikotarpį jau spėjo iškovoti daugybę apdovanojimų. Vaikinui itin malonius prisiminimus sukelia tos akimirkos, kai turėjo galimybę atstovauti Lietuvai tarptautiniuose turnyruose. Sportininkui įsimintiniausias yra praėjusio žiemos sezono metu iškovotas Lietuvos čempiono titulas trišuolio rungtyje. „Buvo džiugu tai laimėti dar ir dėl to, jog tai padariau per mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį“,- džiaugsmo neslėpė lengvaatletis.   D.Petrosevičius nuo pat mažens domėjosi įvairiomis sporto šakomis. Tai vaikinui yra gyvenimo būdas, kuris suteikia neišdildomus įspūdžius ir galimybę siekti vis aukštesnių tikslų. „Visada mėgau sportuoti ir tobulinti savo fizines savybes. Dažnai tenka keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis, rasti bendraminčių. Labai motyvuoja artimiausi žmonės, kurie palaiko ir pasiekus pergalę, ir ištikus nesėkmei. Visada liksiu jiems dėkingas“,- pripažino sportininkas.  

   Sveikos gyvensenos svarba ir gerų emocijų teikiama nauda 

   Sportininkams tenka laikytis režimo, kuris yra viena iš svarbiausių detalių siekiant aukšto meistriškumo lygio. „Geras miegas padeda atstatyti nervinę sistemą. Tai sumažina traumų tikimybę ir sustiprina raumenyną“,- teigė D.Petrosevičius. 
   Pasak talentingo lengvaatlečio, visi žmonės turi prisižiūrėti savo maisto racioną. „Svarbiausia – subalansuota ir sveika mityba, praturtinta įvairiais vitaminais bei mineralais. Kiekvienas turėtų tam skirti nors šiek tiek dėmesio, jei nori būti sveikas“,- kalbėjo lengvaatletis.
   Pozityvumas sportininkams yra svarbus tiek rungtynių, tiek varžybų metu. „Nereikia nukabinti nosies pralaimėjus ar nepateisinus norimo rezultato. Reikia pagalvoti, ką buvo galima padaryti geriau. Visada jautiesi geriau, kai tave lydi teigiamos emocijos, labiau pasitiki savimi. Kiekvienas žmogus turėtų atrasti tokią veiklos sritį, kuri teiktų ne liūdesį, o džiaugsmą“,- teigiamų minčių galia neabejojo D. Petrosevičius. 

   Skaityti komentarus