Iš Europos šaškių čempionato Lietuvos jaunimas grįžo su 11 medalių

Nuotrauka: Organizatoriaus nuotr.

Autorius:
      2018-05-09 21:00:00
      2018 m. balandžio 29 – gegužės 8 d. Bulgarijoje, Kraneve sporto komplekse „Aqualife“ vyko vaikinų bei merginų paprastųjų šaškių Europos čempionatas.

Atidarymo šventėje dalyvavo Tarptautinės šaškių federacijos prezidentas (IDF) Vladimir Langin bei sporto komplekso „Aqualife“ direktorius Igor Korotkov. Atidaryme apsilankė ir Bulgarijos šaškių federacijos prezidentas Bogdan Janev ir Dobryčio vaikų šokių kolektyvas. Sveikinimą čempionato dalyviams atsiuntė ir Kranevo meras Rumen Nikolov.

Pirmenybėse dalyvavo atstovai iš šių šalių: Latvija, Lietuva, Estija, Azerbajdžanas, Baltarusija, Bulgarija, Moldavija, Rusija, Rumunija ir Ukraina.

Lietuvai čempionate atstovavo geriausi šalies šaškininkai –  Audrius Domarkas, Erikas Sabaliauskas, Artūras Sabaliauskas, Valentin Golubajev, Dominykas Matijoška, Matas Sketerskas, Tomas Sveikauskas.

Renginyje dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių į šešias grupes:

• jaunimas iki 27 metų (gim. 1992-1998 m.);
      • jaunimas iki 20 metų (gim. 1999-2001 m.);
      • jaunučiai — vaikinai ir merginos iki 17 metų (gim. 2002-2004 m.);
      • jaunučiai — vaikinai ir merginos iki 14 metų (gim. 2005-2007 m.);
      • vaikai — berniukai ir mergaitės iki 11 metų (gim. 2008-2009 m.);
      • vaikai  — berniukai ir mergaitės iki 9 metų (gim. 2010 m. ir jaunesni).

Visos grupės dalyvavo „žaibo“,  greitųjų šaškių ir klasikiniuose turnyruose.

Žaidynėse puikiai kovoję mūsų šalies atstovai parsivežė 11 medalių: vieną aukso, aštuonis sidabro ir du bronzos.

Auksą Lietuvai laimėjo Audrius Domarkas (treneris Vitas Labutis). Jis taip pat iškovojo sidabrą „žaibo“ ir klasikiniuose turnyruose. Vyriausioje amžiaus grupėje (iki 26 metų) Valentinas Golubajevas gavo 2 sidabro medalius „žaibo“ ir greitųjų šaškių turnyruose. Tarp jaunimo (iki 19 metų) vieną bronzos medalį laimėjo Tomas Šveikauskis, sėkmingai pasirodęs klasikiniame turnyre.

Erikas Sabaliauskas berniukų (iki 13 metų) kategorijoje laimėjo sidabrą greitųjų šaškių turnyre ir bronzą „žaibo“ turnyre. Tuo tarpu Artūras Sabaliauskas berniukų (iki 8 metų) kategorijoje iškovojo 3 sidabro medalius.

Lietuvos vaikinų rinktinė komandinėje įskaitoje iškovojo trečią vietą.

Čempionatas neabejotinai prisidės prie labai populiaraus, mėgstamo ir skatinančio mąstymą bei kūrybiškumą šaškių žaidimo populiarinimo. Dalyviai čia ne tik varžosi, bet ir bendrauja, dalijasi patirtimis bei technikomis. Šis renginys visuomet užtikrina gerą laiko praleidimą, įsimintinas varžybas ir puikias nuotaikas.