°C
   2019 01 20 Sekmadienis

   Geriausia Lietuvos vartininkė G. Kaselytė: „Praleidus įvartį reikia nenuleisti rankų ir toliau siekti bendro komandos tikslo“

   Nuotrauka: Aino Kazlausko nuotr.

   2018-05-11 21:00:00
   2018-05-11 21:00:00
   Greta Kaselytė gimė Ukmergėje, tačiau vėliau su šeima persikraustė gyventi į Šventupę. Šio miestelio moterų futbolo komandos treneris pakvietė Gretą prie jos prisijungti ir išbandyti savo jėgas. Šiuo metu Greta gina daugkartinių Lietuvos čempionių „Gintros-Universiteto“ komandos garbę ir savo kolekcijoje turi daugybę apdovanojimų. G.Kaselytė pirmą kartą buvo išrinkta geriausia Lietuvos vartininke 2007 metais. „Tai įvyko prieš vienuolika metų, kai buvau vos keturiolikos. To tikrai nesitikėjau. Gauti tokį titulą buvo neįtikėtina. Visi aplinkiniai žmonės manimi didžiavosi“,- maloniais prisiminimais dalinosi futbolininkė. Konkurencija šioje pozicijoje Lietuvoje yra didelė, tačiau įdėtas darbas ir pasirodymas rungtynių metu atsispindi rezultatuose. „Kituose klubuose yra labai gerų vartininkių, tačiau kiekvieną kartą išlieka motyvacija ir vėl būti geriausia bei išlaikyti titulą“,- pasakojo talentinga sportininkė.

   Sunkus darbas ir teigiamų minčių svarba

   Pasak G.Kaselytės, stengiantis atremti 11 metrų baudinį svarbiausia – reaguoti į kamuolį. „Reikia stebėti, kaip ir kokioje pozicijoje yra puolėjas ar kitas žaidėjas, kuris ruošiasi realizuoti šį smūgį. Dėl to reikia dirbti treniruočių metu ir įgyti patirties. Žinoma, kartais pasiseka atspėti pusę“,- patarimų negailėjo 25-erių metų žaidėja.  

   Vartininkės pozicijoje rungtyniaujančioms žaidėjoms yra reikalinga koordinacija, aikštės matymas, bendravimas su komandos draugėmis, vadovavimas gynybos linijai, drąsa ir ryžtas. „Labai svarbu yra atsigauti po padarytų klaidų. Praleidus įvartį reikia nenuleisti rankų ir toliau siekti bendro komandos tikslo“,- teigė G.Kaselytė.

   Vis dėlto, geriausia Lietuvos vartininkė pripažino, jog atsitiesti po skaudžių pralaimėjimų visada yra sunku. „Tokiomis akimirkomis reikia prisiminti, kiek daug gerų dalykų padarei tų pačių rungtynių metu. Turi įžvelgti teigiamą pusę – galvoti, ką gali padaryti geriau, dirbti treniruotėse, stengtis tai ištaisyti ir būti geresnei“,- neabejojo sportininkė.

   Šviesi Lietuvos moterų futbolo ateitis

   G.Kaselytė ragavo legionierės duonos Italijoje. „Į Lietuvą grįžau labai patobulėjusi. Man ten patiko. Iš pradžių buvo sunku, nes buvau įpratusi žaisti gimtojoje šalyje, kur nereikėjo analizuoti varžovių. Ši patirtis buvo kitokia, nes kiekvienose rungtynėse turėjo būti didesnis susikaupimas“,- pasakojo futbolininkė.

   Lietuvos vartininkė džiaugiasi, jog susidomėjimas moterų futbolu Lietuvoje vis didėja. „Futbolas yra viena iš populiariausių mergaičių sporto šakų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Labai norėtųsi tai įgyvendinti ir Lietuvoje, kad futbolas būtų moterų sporto šaka numeris vienas“,- optimistiškai į ateitį žvelgė G.Kaselytė.

   Žaidimas rinktinėje ir duoklė kitiems

   G.Kaselytė vaikystėje negalėjo įsivaizduoti, jog vieną dieną galės rungtyniauti Lietuvos moterų futbolo rinktinėje ir atstovauti Lietuvai. „Galimybė žaisti su geriausiomis futbolininkėmis yra tavo darbo įvertinimas. Tai padaro visa šalies futbolo bendruomenė. Būti pagrindinėje sudėtyje yra garbė“,- teigė 25-erių metų vartininkė.

   G.Kaselytė yra futbolo populiarinimo „Live Your goals“ kampanijos ambasadorė. Jos tikslas – įtraukti į šią veiklą kuo daugiau mergaičių, parodyti joms moterų futbolą. „Pirmaisiais projekto metais aplankėme labai daug Lietuvos mokyklų. Buvo labai smagu. Mažesnės mergaitės į tave žiūri kaip į pavyzdį. Nuostabus jausmas yra jas motyvuoti“,- entuziastingai kalbėjo Lietuvos futbolininkė.

   Jaunieji sportininkai jaučia didesnę motyvaciją, kai tėvai domisi jų veikla. „Mano tėvelis irgi žaidė futbolą. Visada domisi, paklausia, kaip sekėsi. Labiausiai mane palaiko sužadėtinis, kuriam esu labai dėkinga. Jis visada mane priverčia susiimti į rankas, kai atsiranda sunkumai. Palaiko ne tik jis, bet ir visa jo šeima“,- artimiausių žmonių svarba neabejojo sportininkė.

   Skaityti komentarus