Garbingo lietuvės poelgio kaina – medalis

Nuotrauka: Klaudijos Tvaronavičiūtės Facebook nuotr.

Autorius: BNS informacija
      2018-11-18 17:00:00

Paryžiuje vykusiame „French Open“ G-2 taekwondo turnyre Lietuvos rinktinės lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė liko greta nugalėtojų pakylos. Šiaulietė garbingu poelgiu paaukojo galimybę žengti tolyn ir atsisakė jau užtikrinto bronzos apdovanojimo.

Į šias varžybas susirinko ne tik Europos, bet ir Azijos, Amerikos, Afrikos elitinės kovotojos. Iki 57 kg sveriančių sportininkių kategorijoje varžėsi net 39 atletės.

Klaudija užtikrinta pergale pradėjo turnyrą – pirmoje kovoje 17:8 nugalėjo Monako atstovę Dianą Larą Nunez. Antroje kovoje lietuvei lėmė vieną turnyro favoričių – Taivano rinktinės lyderę įspūdingo stoto ir fizinių duomenų Chia-ling Lo.

Su šia sportininke Klaudija jau buvo kovojusi 2016 m. Kanadoje vykusiame pasaulio jaunimo taekwondo čempionate.

Tąkart lietuvė jau nusileido po atkaklios kovos, o Taivano sportininkė įveikė visas varžoves ir laimėjo auksą. Šią sėkmę Chia-ling Lo pakartojo ir šiemet Tunise – vėl laimėjo pasaulio jaunimo čempionės titulą.

Sparčiai reitinge kylanti taivanietė buvo laikoma ir šios kovos favorite, bet lietuvė pateikė didžiausią turnyro staigmeną. Klaudija užtikrintai kontroliavo visą kovą ir šventė pergalę 7:6. Už itin gražią pergalę trenerio Romualdo Montvido auklėtinei plojo net kitos sportininkės, nes dauguma europiečių Taivano atstovę laikė viso turnyro favorite.

Trečioje kovoje Klaudija teko viena pajėgiausių planetos kovotojų kroatė Nikita Glasnovič, dabar pasaulio reitinge užimanti 5 vietą.

Paaiškėjo, kad aukščiausią reitingą tarp turnyro dalyvių turinčiai Kroatijos atletei būtina skubiai išvažiuoti iš Paryžiaus, todėl ji paprašė dvikovą su Klaudija surengti anksčiau.

Po sekinančios dvikovos su Chia-ling Lo atsigauti nespėjusi lietuvė galėjo nesutikti ir būtų be kovos įžengusi į pusfinalį. Tačiau Klaudija nusprendė elgtis garbingai ir su viena pajėgiausių planetos kovotojų stojo į dvikovą be poilsio.

Deja, Fortūna buvo palanki kroatei, kuri antrajame raunde pelnė vienintelį tašką smūgiu ranka. Lygiai vykusioje kovoje Klaudijai nepavyko pasižymėti, nors ir turėjo iniciatyvą.

Garbingu poelgiu nustebinusi lietuvė į pusfinalį nepateko. Jame būtų tekę kautis su amerikiete Desirae Rolaff, kuri į finalą pateko be kovos – N.Glasnovič ant tatamio išties nepasirodė.

Turnyrą laimėjo Belgijos sportininkė Rasheleh Asemani, kurį finale šventė užtikrintą pergalę 17:8.

Iš Prancūzijos namo grįžusi Klaudija iškart važiuos į kitas varžybas – į lapkričio 24-25 d. Izraelyje vykstantį G-1 turnyrą. Tai šiaulietei bus paskutinis šiais metais išbandymas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.