°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

Eurolygos finale ginklus surems „Fenerbahče“ ir „Real“, „Žalgiris“ kovos dėl trečiosios vietos

Nuotrauka: „BasketNews.lt“ | V.Mikaitis nuotr.

2018-05-19 00:40:00
      Eurolygos pusfinalio kovos sukaustė visų krepšinio aistruolių dėmesį. Po jų paaiškėjo, jog dėl čempionų titulo sekmadienį finale kovos Stambulo „Fenerbahče“ ir Madrido „Real“ klubas. Reabilituotis po patirtų pralaimėjimų ir trečiąją vietą sieks iškovoti Kauno „Žalgiris“ bei Maskvos CSKA.

„Žalgiris“ nesustabdė B.Dixono vedamos „Fenerbahče“ komandos

Kauno „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje strigo rinkdamas taškus puolime ir sužaidus penkias minutes buvo pelnęs vos vieną tašką ir turėjo šešių taškų deficitą 1:7. Kauniečiai taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio ir nuo baudų metimo linijos bei taip neleido varžovams dar labiau nutolti 13:19. Turkijos klubo krepšininkai antrajame kėlinyje naudojosi varžovų spragomis gynyboje ir susikrovė dviženklį pranašumą 32:20. Laikinosios sostinės krepšininkai nekėlė baltos vėliavos ir iki didžiosios pertraukos sumažino savo deficitą per pusę – 33:39. Nors įpusėjus trečiajam ketvirčiui komandas vis dar skyrė trylika taškų 37:50, tačiau kauniečiai surengė spurtą 11-0 ir pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 48:50, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo vis dar keturių taškų deficitą 50:54. Vis dėlto, „Fenerbahče“ klubas svarbiausiomis rungtynių akimirkomis rungtyniavo užtikrintai ir privertė kapituliuoti „Žalgirį“ – 76:67Šias rungtynes arenoje stebėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kauno „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias buvo Kevinas Pangosas, kuris surinko 16 taškų, Brandonas Daviesas pridėjo 12 (11 atk. kam), Aaronas White’as - 10 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas – 7.

„Fenerbahče“ rezultatyvumu išsiskyrė Bobby Dixonas, kuris pelnė 19 taškų, Luigi Datome – 16, Kostas Sloukas – 14.

Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ akistatoje - pastarųjų triumfas

Antrajame Eurolygos pusfinalyje ginklus surėmė Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ komandos. Susirinkę aistruoliai pirmajame kėlinyje išvydo rezultatyvų krepšinį, tačiau CSKA klubas per pirmąsias dešimt žaidimo minučių įgijo dviženklį pranašumą 30:20. „Real“ antrąjį ketvirtį pradėjo aštuoniais taškais iš eilės ir sumažino deficitą iki vos dviejų taškų 28:30, o po Sergio Llullo taiklaus tolimo metimo išsiveržė į priekį 34:32. Likusį laiką vyko įnirtinga kova, o po dviejų kėlinių „Real“ klubas turėjo minimalią persvarą – 47:46. Trečiajame kėlinyje Ispanijos komanda perėmė iniciatyvą į savo rankas ir susikrovė septynių taškų pranašumą - 63:56. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Nando De Colo smeigė tritaškį, Nikita Kurbanovas pridėjo dvitaškį ir CSKA komanda priartėjo prie savo varžovų 61:64. Netrukus Madrido komanda atsakė spurtu 9-0 ir vėl nutolo 73:61. „Real“ klubas užtikrintai susitvarkė su savo varžovais ir žengė į turnyro finalą – 92:83.

Madrido „Real“ į pergalę vedė Luka Dončičius ir Sergio Llullas, kurie pelnė po 16 taškų, Gustavo Ayonas ir Trey‘us Thompkinsas pridėjo po 12.

Maskvos CSKA komandoje daugiausiai taškų surinko Nando De Colo – 20, Willas Clyburnas ir Kyle’as Hinesas pridėjo po 16, Cory Higginsas – 15.