Ant prizininkų pakylos Sankt Peterburge kopė trys Lietuvos dviratininkai

Nuotrauka: LSDF nuotr.

Autorius: BNS informacija
      2021-07-12 13:00:00

Sankt Peterburge (Rusija) surengtame Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Tautų taurės treko varžybų antrajame etape Lietuvos atstovai, vadovaujami trenerio Dmitrijaus Leopoldo, iškovojo tris medalius – vieną sidabro ir du bronzos, o vietas pirmajame šešete užėmė 9 kartus. Vasilijus Lendelis pasipuošė sidabro, o Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė – bronzos medaliais.

Tautų taurės antrojo etapo medalių lentelėje Lietuva užėmė 10-ą vietą. Medalius pelnė 14 komandų atstovai. Pagal medalių skaičių lietuviai pasidalijo šeštą vietą. Daugiausiai medalių iškovojo Rusijos dviratininkai – 18 (6-9-3). Varžybose dalyvavo 143 dviratininkai iš 28 komandų.

V.Lendelis antras finišavo keirino rungties pagrindiniame finale. Nugalėjo prancūzas Tom Derache. Trečias buvo 2014 metų Europos ir 2016 metų pasaulio čempionas vokietis Joachim Eilers.

B finale Svajūnas Jonauskas finišavo šeštas. Jam galutinėje įskaitoje tarp 23 dviratininkų atiteko 12-a vieta.

Pirmojo etapo antrajame važiavime V.Lendelis buvo penktas, o ketvirtajame važiavime S.Jonauskas – trečias. Vėliau Vasilijus laimėjo antrąjį, o Svajūnas – ketvirtąjį paguodos važiavimus. Pusfinalio pirmajame važiavime S.Jonauskas liko šeštas, o V.Lendelis antrajame važiavime finišavo pirmas.

S.Krupeckaitė bronzą iškovojo sprinto rungtyje (11 dalyvių). Penktosioms olimpinėms žaidynėms besirengianti dviratininkė kovoje dėl trečios vietos 2-1 įveikė vokietę Alessą-Catrioną Propster (4-a kvalifikacijoje). Aukso medalį iškovojo triskart Europos čempionė ir dabartinė pasaulio vicečempionė rusė Anastasija Voinova (1), o sidabro – kita rusė Jana Tyščenko (6).

S.Krupeckaitė kvalifikacijoje buvo antra (10,73 sek.), o Miglė Marozaitė – penkta (10,887 sek.). Ketvirtfinalyje Simona 2-0 įveikė rusę Serafimą Grišiną (7), o M. Marozaitė 0-2 pralaimėjo A.C.Propster. Pusfinalyje S. Krupeckaitė po labai atkaklios kovos 0-2 nusileido J.Tyščenko. M.Marozaitė galutinėje įskaitoje liko šešta.

O.Baleišytė atkrintamosiose lenktynėse (15 dalyvių) iškovojo taip pat bronzos medalį. Nugalėjo Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja portugalė Maria Martins. Sidabrą pelnė rusė Diana Klimova.

Olivija daugiakovėje (omniume, 16 dalyvių) užėmė penktą vietą (101 tšk.). Nugalėjo M.Martins (131 tšk.). Antra buvo austrė Verena Eberhard (117 tšk.), trečia – airė Lara Gillespie (110 tšk.), o ketvirta – kazachė Rinata Sultanova (104 tšk.).

O.Baleišytė skreče buvo pirma, tempo lenktynėse – septinta, o atkrintamosiose lenktynėse – 12-a. Po trijų rungčių lietuvė buvo septinta. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų – Olivija pelnė 15 taškų ir pakilo į penktą vietą.

Moterų keirino rungtyje (11 dalyvių) S.Krupeckaitė užėmė penktą, o M.Marozaitė – aštuntą vietas. Nugalėjo 2017 metų pasaulio vicečempionė kolumbietė Martha Bayona.

Pusfinalio pirmajame važiavime M.Marozaitė buvo šešta, o S. Krupeckaitė – antra. Miglė B finale finišavo antra.

Moterų komandų sprinto rungtyje (5 komandos) S. Krupeckaitė, M. Marozaitė ir O. Baleišytė užėmė ketvirtą vietą. Kovoje dėl bronzos lietuvės 3,619 sek. nusileido Vokietijos atstovėms. Beje, po dviejų ratų (500 m) Lietuvos dviratininkės lenkė varžoves. Kovoje dėl aukso Rusijos A komanda nugalėjo Rusijos B trijulę. Penktos liko ukrainietės.

Lietuvės kvalifikacijoje buvo ketvirtos, o pirmajame etape 0,061 sek. pranoko ukrainietes.

Vyrų komandų sprinto rungtyje (9 komandos) V.Lendelis, S.Jonauskas ir L.Vinskas užėmė 6-ą vietą. Lietuvos dviratininkai pranoko Baltarusijos, Indijos ir Ukrainos atstovus. Nugalėjo Rusijos A komanda. Toliau išsirikiavo Rusijos B, „Marathon - Tula“, Vokietijos ir Prancūzijos komandos.

Lietuviai kvalifikacijoje buvo septinti, o pirmajame etape 0,611 sek. pralaimėjo vokiečiams. Tarp pralaimėjusiųjų ir į kovą dėl medalių nepatekusių komandų Lietuvos atstovai buvo antri.

Vyrų sprinto rungtyje (23 dalyviai) V.Lendelis užėmė šeštą, o S.Jonauskas – 16-ą vietas. Nugalėjo kolumbietis Kevinas Quintero.

Kvalifikacijoje V.Lendelis buvo šeštas (9,684 sek.), o S. Jonauskas – 16-as (10,128 sek.). Šešioliktfinalyje Svajūnas įveikė italą Matteo Bianchi (17), o aštuntfinalyje pralaimėjo rusui Michailui Jakovlevui (1). V.Lendelis aštuntfinalyje įveikė vokietį Julieną Jagerį (11), o ketvirtfinalyje pralaimėjo K.Quintero (3).

Po dviejų Tautų taurės etapų V.Lendelis tapo lyderiu tiek sprinto (41 dalyvis), tiek keirino (40 dalyvių) bendrosiose įskaitose.

Komandų įskaitoje Lietuva žengia devinta. Klasifikuota 41 komanda.

Trečiasis Tautų taurės etapas vyks rugsėjo 9-12 dienomis Kalyje (Kolumbija).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.