°C
   2020 07 02 Ketvirtadienis

   „Intel“ kuria išmaniuosius „Vaunt“ akinius

   Nuotrauka: The Verge | Vjeran Pavik

   Autorius: Deimina Rusevičiūtė
   2018-04-02 21:00:00

   Vietoj to, jog vaizdinė informacija, kurią gauna procesorius būtų vaizduojama priešais akis esančiame ekranėlyje, ji perduodama tiesiai į mūsų tinklainę.

   Iš pradžių buvo „Google glasses“, tada – „Snapchat Spectacles“. Abiejų projektų tiklas – padaryti mūsų gyvenimą patogesniu, pasitelkiant internetą, kai paprastai neturime prieigos prie telefono arba kompiuterio. Idėja graži, tačiau nei vienas iš sių prietaisų neišpopuliarėjo. Pagrindinės priežastys – per brangūs, per daug ryškūs ir išskirtiniai galvos aksesuarai, tapę lengvu taikiniu vagišiams.

   2018 metų antroje pusėje turėtų pasirodyti išankstinė „Vaunt“  akinių versija. Kuo jie skiriasi nuo savo prototipų? Jie neturi kameros, garsiakalbių, mikrofono, mygtukų, rankų mostais valdomų komandų ar  LCD ekrano. „Intel“ pagrindinis tikslas nėra pritaisyti išmanųjį telefoną žmogui prie veido, o sukurti pagalbinį įrankį, kuris nedaro įtakos mūsų įvaizdžiui ar socialiniam gyvenimui. Tai bus normaliai atrodantys akiniai, kurie neprivers juos dėvinčio žmogaus jaustis kaip robotui. Kompanija oficialios kainos dar neskelbia.  Kitų kompanijų kurti akiniai kainavo tarp 120€ (“Snapchat Spectacles”)  ir 1100€ (“Google Glass SDK”), todėl “Intel” akinių kainą prognozuoti yra sunku.

   Kadangi juose nėra ekrano, mygtukų ir kitų dalykų, tai gali pasirodyti kaip paprasti akiniai. Vietoj to, jog vaizdinė informacija, kurią gauna procesorius būtų vaizduojama priešais akis esančiame ekranėlyje, ji perduodama tiesiai į mūsų tinklainę. Visos elektroninės detalės yra pritvirtinos dvejose, akinių rėmelių kojytėse esančiose, ertmėse. Kadangi jos bus prie pat veido, likusi kojyčių dalis galės šiek tiek lankstytis ir prisitaikyti prie veido formos  taip, kaip prisitaiko ir paprasti akiniai. Ankstesni išmaniųjų akinių prototipai kojytėse turėdavo integruotas baterijas – dėl to akiniai buvo kieti ir sunkūs, greitai nuspaudžiantys nosį ir nepatogūs dėvėti.  „Vaunt“ akiniai  svers 50g – tiek, kiek sveria penki  „Oreo“ sausainiai. Nors jie yra lengvi, į juos įeina procesorius, akcelerometras, „Bluetooth“  bei kompasas. Mažytis lazeris, kuris perduos vaizdą tiesiai į mūsų tinklainę, informaciją gaus iš mūsų telefono. Informacijos, kurią norėsime gauti pobūdis priklausys nuo  vartotojo – tai gali būti žinutės, priminimai, žemėlapio norodos. Deja, mintis  jog į žmogaus akį visą laiką švies lazeris nėra pati smagiausia. Kūrėjai bando įtikinti, jog naudojamas lazeris yra visiškai saugus ir yra pačioje pirmos klasės lazerių apačioje. Tai reiškia, jog  žiūrėti į šį lazerį neribotą laiką yra visiskai saugu.

   Kadangi akiniai vaizdą perduoda tiesiai į tinklainę, sukuriamas vaizdas visada yra ryškus ir sufokusuotas. Tai yra gera žinia tiems, kurie nešioja korekcinius akinius.  „Vaunt“ naudojamus lęšius esant poreikiui  galima pakeisti korekciniais. Taip pat, norint naudotis šiais akiniais būtina atlikti vieną procedūra: išmatuoti vyzdžių atstumą. Tai yra būtina, norint sufokusuoti perduodamus vaizdus reikiamoje regos lauko vietoje. Tada  programinės įrangos inžinierius suveda gautus duomenis  ir galima pradėti naudotis akiniais. Vaizdas yra projektuojamas šiek tiek žemia centro ir petenka į periferinį regos lauką. Dėl to ilgai matant tą pačią  žinutę ji tiesiog tampa nepastebima, nes smegenys ją “ignoruoja“. Tačiau pasikeitus informacijai, pokytis periferiniame regos lauke užfiskuojamas ir mes vėl galime ją matyti.

   Pirmoji „Vaunt“ akinių versija atliks beveik tas pačias funkcijas kaip ir išmanusis laikrodis. Tačiau vėliau planuojama įdiegti ir mikrofoną, jog būtų galima naudotis virtualiu asistentu, pvz.: „Alexa“. Šie akiniai nepamainomi tada, kai mūsų rankos  užimtos – oro uoste, nešant lagaminus, parduotuvėje stumiant vežimą arba  tuo metu, kai reikia recepto, tačiau rankomis negalima paspausti telefono.

   Skaityti komentarus