°C
   2020 08 10 Pirmadienis

   „Ikea" atsiprašo, kad jos parduodamame pasaulio žemėlapyje nėra Naujosios Zelandijos

   Nuotrauka: standard.co.uk nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-02-11 19:00:00

   Švedijos baldų mažmenininkė „Ikea" oficialiai atsiprašė už tai, kad jos parduotuvėse parduodamame pasaulio žemėlapyje nėra Naujosios Zelandijos, praneša BBC.

   Pirmasis apie šią klaidą pranešė socialinio tinklo „Reddit" naudotojas, apsipirkęs „Ikea" parduotuvėje Vašingtone.

   „Ikea" yra atsakinga už tai, kad visi vaizdai, pavaizduoti ant mūsų produktų, būtų teisingi ir atitiktų reikalavimus. Matome, jog pasaulio žemėlapio „Bjoerksta" atveju šiame procese įvyko sutrikimas. Apgailestaujame dėl šios klaidos ir atsiprašome. Imsimės būtinų priemonių ir šis produktas dabar laipsniškai išimamas iš prekybos mūsų parduotuvėse", – pareiškė BBC „Ikea" atstovas.

   Švedijos bendrovė planuoja netrukus atidaryti savo pirmąją parduotuvę Naujojoje Zelandijoje ir pirkėjai domisi, ar joje bus parduodamas pasaulio žemėlapis, kuriame neatsirado vietos Naujajai Zelandijai.

   Tuo tarpu BBC pažymi, kad Naujoji Zelandija žemėlapiuose „pametama" gana dažnai.

   Pavyzdžiui, JAV Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje Vašingtone yra iškabintas pasaulio gyventojų pasiskirstymo žemėlapis, kuriame nėra šios šalies.

   Vietos Naujajai Zelandijai neatsirado ir viename Pchenjano viešbučių iškabintame sieniniame pasaulio žemėlapyje.

   O Jungtinių Tautų būstinėje tą žemėlapio dalį, kurioje turi būti Naujoji Zelandija, užstoja vandens aparatas.

   Naujosios Zelandijos vyriausybė jau įprato ironizuoti šiuo klausimu. Vyriausybės svetainėje klaidos 404 („Puslapio nepavyko rasti") atveju ekrane pasirodo pasaulio žemėlapis be Naujosios Zelandijos ir su užrašu „Atsiprašome, kažko trūksta".

   O šalies ministrė pirmininkė Jacinda Ardern (Džasinda Ardern) kartu su komiku Rhysu Darby (Rysu Darbiu), dainininku Edu Sheeranu (Edu Širanu) ir režisieriumi Peteriu Jacksonu (Piteriu Džeksonu) pernai įrašė šalies turizmo ministerijai skirtą vaizdo įrašą „#getNZonthemap" („įtraukite Naująją Zelandiją į žemėlapį").

   Jame kitos šalys juokais kaltinamos tuo, kad Naujoji Zelandija žemėlapiuose nenurodoma tam, kad jos galėtų pervilioti turistus.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus