°C
   2019 03 21 Ketvirtadienis

   Derybose dėl ES ir JK ateities santykių – ir Lietuvos prioritetai

   Nuotrauka: DailyMail.co.uk

   Autorius: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA | BNS
   2018-03-23 12:45:00
   2018-03-23 12:45:00

   Mūsų šalies prioritetai – kad Lietuvos žmonėms ir visiems ES piliečiams būtų užtikrintos lygios sąlygos keliauti, mokytis ar dirbti Jungtinėje Karalystėje

   Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja 27 Europos Sąjungos šalių susitikime, kur aptariama „Brexit“ derybų eiga ir patvirtintos gairės deryboms dėl ES ir Jungtinės Karalystės ateities santykių.

   Prezidentės teigimu, derybose dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES pasiekta pažanga, tačiau abiejų pusių dar laukia nelengva užduotis – sukurti naują ES ir Jungtinės Karalystės santykių modelį. Mūsų šalies prioritetai – kad Lietuvos žmonėms ir visiems ES piliečiams būtų užtikrintos lygios sąlygos keliauti, mokytis ar dirbti Jungtinėje Karalystėje, o ši šalis išliktų kuo artimesne saugumo ir prekybos partnere.

   ES šalių vadovai pabrėžė, kad susitarimas dėl ateities santykių su JK privalo sudaryti kuo geresnes sąlygas žmonių judėjimui. Nei vienos ES šalies piliečiai negali būti diskriminuojami siekdami socialinių garantijų ar profesinių kvalifikacijų pripažinimo Jungtinėje Karalystėje.

   Jungtinėje Karalystėje įvykdyta Rusijos cheminė ataka parodė, kad saugumo iššūkiai peržengia „Brexit“ ribas. Todėl derybose bus siekiama užtikrinti kuo tvirtesnį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse.

   ES vadovai taip pat sutarė siekti, kad laisva prekyba su Jungtine Karalyste apimtų kuo daugiau sričių, apsaugant pamatines ES laisves. Jungtinė Karalystė yra 5-a didžiausia pasaulio ekonomika ir reikšminga Lietuvos eksporto partnerė, todėl ambicingas laisvosios prekybos susitarimas svarbus ir mūsų verslui.

   Derybų gairėse taip pat numatoma siekti atskirų susitarimų dėl oro ir kelių transporto, kurie užtikrintų nepertraukiamą susisiekimą tarp JK ir ES šalių.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus