°C
   2019 03 22 Penktadienis

   Asmeninė fitneso trenerė L. Jonutytė-Mažeikienė: „Jei tikėsite, kad galite pasikeisti, tai ir padarysite“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-04-27 21:00:00
   2018-04-27 21:00:00
   Leoneta Jonutytė-Mažeikienė vaikystėje nebuvo fiziškai aktyvi. Sportas merginos gyvenime atsirado tik įsigijus pirmąjį šunį – kartu su juo dažniau pradėjo vaikščioti, važiuoti dviračiu ar lankytis šunų vikrumo varžybose. Šiuo metu Leoneta dirba asmenine fitneso trenere ir dalijasi savo patarimais su kitais žmonėmis.

   Nuo patirtos traumos iki asmeninės trenerės darbo

   L.Jonutytė-Mažeikienė iš pradžių savo gyvenimą siejo su muzika. Mergina mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, grojo violončele. Vis dėlto, Leoneta dėl fizinio aktyvumo stokos susidūrė su stuburo problemomis, tačiau patirti sunkumai merginai padėjo surasti darbą, kuris tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi. „Teko daug su savimi dirbti, pavyko pasveikti. Tai man padėjo suprasti, jog judėti yra labai geras jausmas. Treniruodamasi sporto salėje pastebėjau, kad žmonės daro labai daug klaidų. Pagalvojau, jog galėčiau jiems padėti. Pradėjau mokytis ir tai man patinka iki šių dienų. Tuo domėtis mane paskatino patirta trauma ir atvedė į šį darbą. Dar niekada dėl to nesigailėjau“,- prisiminimais dalijosi asmeninė trenerė.

   Leoneta pirmą kartą kultūrizmo ir fitneso varžybose apsilankė kartu su vyru ir jo broliu. Sportininkę labiausiai sužavėjo pasiruošimo eiga ir disciplina. „Išvydusi bikinio kategorijos atstoves pagalvojau, kad ir aš čia galėčiau būti. Jau kurį laiką sportavau, sveikai maitinausi ir buvau pasiilgusi scenos, kurios trūko nustojus groti violončele. Nusprendžiau priimti naują iššūkį“,- entuziastingai kalbėjo L.Jonutytė-Mažeikienė.

   L.Jonutytė-Mažeikienė iki šiol vis dar prisimena trenerio ištartus žodžius pasibaigus paskutiniam sezonui. „Jis pasakė, jog mano pasikeitimas yra didžiausias, kokį jis yra matęs. Šie žodžiai mane motyvavo nesustoti ir judėti toliau. Kai tik pradėjau sportuoti turėjau labai daug kompleksų, tačiau vėliau tapau labiau savimi pasitikinti, moteriškesnė. Neketinu sustoti“,- atskleidė sportininkė.

   Svarbiausia – atrasti pusiausvyrą

   Kiekvienas sportuojantis žmogus turi atrasti balansą, kurį palaikydamas jaustųsi gerai. „Mityboje svarbiausi yra sveikieji riebalai, kurie yra itin reikalingi moterims. Žmogui yra sunku keisti įpročius - pradėti sportuoti, keisti mitybą, išmokti gerti vandenį. Nenoriu, jog žmogus jaustųsi, jog iš jo kažką atimu. Vėliau žmonės supranta, kokią tai naudą ir savijautą suteikia ir patys pasirenka teisingą kelią“,- patarimais dalijosi L.Jonutytė-Mažeikienė.

   Pasak asmeninės fitneso trenerės, žmonės sportuodami daro itin daug klaidų. „Visų pirma, užsibrėžia didelius tikslus. Po trijų mėnesių nori atrodyti kaip fitneso modeliai. Atsisako angliavandenių, riebalų ir negalvoja, kaip tai paveikia endokrininę sistemą ar medžiagų apykaitą. Vis dar egzistuoja populiarus mitas – nevalgyti po 18.00 valandos arba bando laikytis dietų, kurios yra ne tik neveiksmingos, bet ir žalingos“,- kalbėjo sportininkė.

   Šeimos palaikymo svarba

   Artimiausių žmonių palaikymas yra itin svarbus bandant keisti savo įpročius. „Ruošiantis varžyboms mane labiausiai palaiko vyras. Jis tuo metu šalia manęs nevalgo draudžiamų skanumynų ir tai man padeda. Jei vienas šeimos narys bando keisti gyvenimo būdą, o kiti jo nepalaiko, tai toks žmogus lengvai sugrįš prie senų įpročių“,- šeimos svarba neabejojo trenerė.

   Asmeninę fitneso trenerę labiausiai motyvuoja ir skatina nesustoti brangiausi žmonės. „Vyras visada žino, ką pasakyti. Treneris turi daug žinių, sugeba paruošti ne tik save, bet ir savo sportininkus. Jis – mano autoritetas. Didelė garbė būti jo komandos dalimi. Taip pat motyvuoja klientai, kurie negaili gražių žodžių. Nenoriu jų nuvilti, noriu būti geru pavyzdžiu“,-  pripažino moteris.

   Pagalba kitiems ir teigiamų minčių galia

   L.Jonutytė-Mažeikienė jau gali džiaugtis įspūdingais klienčių pokyčiais. „Viena mergina turėjo nemenką antsvorį. Maniau, kad jai nepavyks dėl sausgyslių skausmo, tačiau klydau. Ji ne tik atsikratė daugybės kilogramų, pakeitė gyvenimo būdą, bet ir su ja kartu sportuoti pradėjo jos draugas. Neseniai kita klientė padėkojo, jog visą gyvenimą varginusi skoliozė beveik visiškai išnyko. Tokiomis akimirkomis suprantu, kad mano darbas turi prasmę“,- džiaugsmo neslėpė asmeninė fitneso trenerė.

   Pasak trenerės, tikrai nereikia visiems žmonėms tapti profesionaliais sportininkais. „Rekomenduočiau bent 20-30 minučių pasivaikščioti ar atrasti patinkantį sporto užsiėmimą. Jei nedrąsu, kartu pasiimkite draugą, antrą pusę ar asmeninį trenerį. Verta pabandyti nugalėti savo baimę ir suprasti, kad ji buvo nepagrįsta“,- kalbėjo sportininkė.

   Pasak Leonetos, žmonėms yra itin svarbios pozityvios mintys. „Tai duoda daugiau nei daugelis gali pagalvoti. Baru žmogų, jei jis atėjęs sako, kad aš taip neatrodysiu, tiek tikrai nepadarysiu. Visų pirma, pokyčiai įvyksta mūsų mintyse. Kaip galvosime, taip ir bus. Jei tikėsite, kad galite pasikeisti, tai ir padarysite“,- teigė L.Jonutytė-Mažeikienė. 

   Skaityti komentarus