°C
   2020 08 10 Pirmadienis

   Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas: telkiu dėmesį į krikščioniškas bendruomenes Artimuosiuose Rytuose

   Nuotrauka: President nuotr.

   2019-11-01 08:00:00

   Užsienio reikalų ministras atskleidė, jog trečiadienį, kai vyks derybos tarp V. Orbano ir V. Putino, didžiausias dėmesys bus skiriamas krikščioniškoms bendruomenėms Artimuosiuose Rytuose. 

   Užsienio reikalų ir prekybos ministras Péter Szijjártó teigė, kad Vengrija savo veiksmais įrodo, kad Europos krikščioniška valstybė gali prisiimti atsakomybę už viso pasaulio krikščionių bendruomenes.

   Artimųjų Rytų krikščionių bažnyčios vadovų konferencijos atidarymo metu, surengtos prieš Vengrijos ir Rusijos viršūnių susitikimą, ministras teigė, kad bažnyčios vadovai susitiks su ministru pirmininku V. Orbánu ir Rusijos prezidentu V. Putinu, pridurdami, kad jų derybos gali atverti duris naujiems projektams Artimuosiuose Rytuose.

   Ministras teigė, kad tarptautiniame politiniame diskurse vyrauja „sutarimas“, kad „krikščionių persekiojimas yra paskutinė priimtina diskriminacijos forma“.

   Ministras P. Szijjártó šmeižė “veidmainystę“, kitaip tariant jis šmeižė tarptautinės bendruomenės atsisakymą nagrinėti krikščionių persekiojimo klausimus. Jis sakė, kad tarptautinė bendruomenė turi pareigą imtis veiksmų, siekiant apsaugoti krikščionių bendruomenes.

   Ministras pabrėžė, kad krikščionybė yra labiausiai persekiojama religija pasaulyje: vidutiniškai 11 krikščionių kasdien yra nužudomi už dėl tikėjimo. Jis pažymėjo, kad pagal vyriausybės vykdomą Vengrijos humanitarinės pagalbos programą Vengrija iki šiol išleido 40 mln. JAV dolerių namų, bažnyčių ir mokyklų atstatymui Artimuosiuose Rytuose tam, kad krikščionys galėtų likti tėvynėje. Iki šiol Vengrija pagal šią schemą galėjo padėti maždaug 50 000 žmonių, pridūrė jis ir teigė, kad dar daugiau žmonių būtų galima padėti, jei tarptautinė bendruomenė sektų Vengrijos pavyzdžiu.

   Skaityti komentarus