°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Titaniko nuolaužas sparčiai naikina metalu mintančios bakterijos

      Nuotrauka: Geo nuotr.

      2019-08-23 08:00:00

      Narai patvirtino, kad armiją mikrobų naikina Titaniko nuolaužas. Žymus laivas buvo pažeistas dar labiau nei pastarąjį kartą. Manoma, kad greitu metu jis išvis išnyks, nes skendi Atlanto vandenyno dugne.

      Vandenynų dugno tyrinėtojai neseniai aplankė žymiojo laivo nuolaužas po 14 metų pertraukos ir buvo nustebinti laivo išvaizda. Metalu mintančios bakterijos, erozija bei vandenyno srovės stipriai apgadino laivą.


      „Ant laivo nuolaužų yra bakterijų, mintančių geležimi, kurios sudaro terpę rūdims rastis. Jos yra kur kas silpnesnės nei metalas“,- teigė ekspedicijos mokslininkas Clare Fitzsimmons. Rūdys ims tirpti, kol galiausiai taps milteliais ir bus išnešioti vandenyno srovės.

      Ikoniškas keleivinis laivas Titanikas nuskendo 1912 metais po to, kai atsitrenkė į ledo luitą. Jo nuolaužos glūdi 3,810 metrų po vandeniu šalia Niufaundlando, Kanados krantų.

      Titaniko istorikas Park Stephenson sakė, kad daugiausiai žalos patyrė dešinysis bortas, kur buvo karininkų kabinetai. Denis griūna taip pat ir su savimi nešasi prabangias kajutes“. Įžymioji kapitono vonia taip pat dingo.

      „The Triton Submarines“ ekspedicijų komanda 5 kartus nėrė, kad aplankytų Titaniką ir nufilmuotų laivo nuolaužas. Jie apžiūrėjo vietą, naudodami fotogrametriją tam, kad galėtų įvertinti laivo stovį ir ateitį sukurti 3D laivo rekonstrukciją bei virtualios realybės vizualizacijas.

      Anksčiau buvo manoma, kad Titanikas visiškai sunyks 2030 metais, šiuo metu mokslininkai tiria, kaip greitai skirtingų rūšių metalai rūdija, kad galėtų tiksliai žinoti laivo gyvavimo Žemėje pabaigą.

      Nors Titaniką negailestingai naikina vandenynas, tačiau jis suteikia prieglobstį skirtingoms povandeninio pasaulio rūšims.

      Skaityti komentarus