°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Slapta kamera: „Google“ vadovė teigia, kad jie sustabdys D. Trumpo perrinkimą į prezidentus

      Nuotrauka: minfo nuotraukų koliažas

      2019-07-08 08:00:00

      Socialinių medijų gigantės „Google“ darbuotojai tokias politines, konservatyvių pažiūrų asmenybes kaip Jordan Peterson ir Ben Shapiro vadino „naciais“ ir siūlė metodą, kuris padėtų susilpninti šių žmonių įtaką. Slaptas vaizdo įrašas taip pat rodo, kaip „Google“ darbuotojas prisipažįsta, jog kompanija stengiasi užkirsti kelią D. Trumpui laimėti rinkimus dar kartą.

      Slaptas „Project Veritas“ tyrimas tvirtina, kad tarptautiniai „Google“ dokumentai rodo, jog „Google“ darbuotojai konservatyvių pažiūrų asmenybes Jordan Peterson, Dennis Prager ir Ben Shapiro vadino „naciais“. Abu D. Prager ir B. Shapiro yra žydai. Į viešumą išlindęs el. laiškas buvo išsiųstas „Google“ „skaidrumo ir etikos“ grupei ir buvo prašoma panaikinti medžiagą, susijusią su aukščiau minimais individais iš „Google“ pasiūlymų, kai naudotojai ieško ko nors internete.

      „Project Veritas“ pranešė, kad paviešinti dokumentai prieštarauja darbuotojo tvirtinimui, jog „Google“, jo žodžiais tariant, „nepalaiko jokios politinės ideologijos, iškeldami jų paieškos rezultatų“.

      B. Shapiro savo „Twitter“ paskyroje atsiliepė į tvirtinimus ir pažymėjęs „YouTube“ generalinį direktorių Susan Wojcicki, rašė: „Labas, Susan Wojcicki, aš norėčiau su tavim pakalbėti šia tema. Ar manai, kad tavo darbuotojai turėtų paniekinamai vadinti tuos, kurie nekenčia baltą rasę aukštinančių „nacių“ ir keisti algoritmus, kurie paremti šiais melais?“ B. Shapiro dažnai kritikuoja labai dešiniuosius bei kelias kitas nacionalistines grupes.

      Elektroniniame laiške, kuris pateko į „Project Veritas“ rankas, „Google“ darbuotojas Liam Hopkins teigia: „šiandien žmogų nuo nacio skiria 1 arba 2 žingsniai, jei mes suvoksime, kad PragerU, Jordan Peterson, Ben Shapiro ir t.t yra naciai, naudojantys tam tikras priemones, paminėtas pirmame žingsnyje. Aš galiu gauti šias rekomendacijas nepriklausomai nuo turinio, kurį aš žiūriu, aš užfiksavau tūkstančius interneto vartotojų, kurie patyrė tą patį.“

      Laiškas teigia, kad kompanija turėtų atkreipti  dėmesį į darbuotojos Meredith  patarimą: „Aš nemanau, kad teisingai identifikuoti dešiniųjų turinį yra ne mūsų galioms. Tačiau, jei taip yra, tuomet kodėl nepasinaudojus Meredith patarimu ir nepanaikinus pasiūlymų paslaugos?“

      Interviu metu „Fox Business“ kanale prezidentas Donaldas Trumpas skundėsi šiuo šališku nusistatymu prieš konservatorius, sakydamas, kad valdžia turėtų paduoti „Facebook“ ir „Google“ (kuriai priklauso „YouTube“) į teismą.

      „Žinote, mes turėtume „Google“ ir „Fcebook“ paduoti į teismą, ką greičiausiai mes ir darysime, gerai“, - sakė. D. Trumpas. „Jie visus paduoda į teismą, tad verslauti darosi neįmanoma.“

      D. Trumpas taip pa piktinosi „Twitter“. Jis sakė, „Tai, ką ji padarė man „Twitter“, yra nepakartojama“, - ir pridūrė, „Žinote, aš turiu milijonus sekėjų, tačiau jie apsunkina žmonių galimybes prisijungti ir matyti mano žinutes.“ „Twitter“ tvirtino, jog kai kurie sekėjai galėjo būti ištrinti dėl to, kad jie skelbė nepageidaujamą, netikrą ar kenkėjišką informaciją.

      Slaptame vaizdo įrašę, kurį nufilmavo „Project Veritas“ „Google“ vadovė Jen Gennai paaiškina, kaip „Google“ akivaizdžiai manipuliuoja interneto paieškos rezultatais.

      Ji apie D. Trumpo išrinkimą kalbėjo taip: „Mes visi 2016 metais buvome pasmerkti, vėlgi ne tik mes, bet visi žmonės, žiniasklaida taip pat, visi, tad kaip mums apsisaugoti nuo to vėl?“

      Kalbėdama apie tai, kad „Google“ peržengia ribas tam, kad keistų paieškos rezultatus, ji sakė: „Mes taip pat treniruojame algoritmus, tarsi 2016 metai kartotųsi, kas būtų, ar rezultatas būtų kitoks?“

      Vaizdo įraše J. Genai sako, kad ji prieštarauja Elizabeth Warren siūlymui padalinti „Google“. J. Gennai sakė: „Aš ją myliu, bet ji nelabai gaudosi situacijoje, lyg tai padėtų, tai tik pakenktų, nes visos šios mažos kompanijos, kurios neturi tų pačių šaltinių, kuriuos turime mes, turėtų vienos užkirsti kelią Trumpo situacijos pasikartojimui, tačiau tai ne mažų kompanijų galioje.“

      „Project Veritas“ vaizdo įrašą šiuo metu galima rasti „Vimeo“ ir „BitChute“ platformose.

      Nors J. Gennai straipsnyje tvirtino, kad „Project Veritas“ vaizdo įrašas buvo pakoreguotas, tačiau ji neneigė, jog tai, ką ji pasakė, kad „Google“ nepritaria kongreso prašymams pasikeisti, yra ne tiesa.

      „Mes buvome iškviesti kongreso daugybę kartų, tačiau mes nepasirodome,  nes žinome, kad jie bandys atakuoti mus... Mes savo nuomonės nesiruošiame pakeisti. Jie gali spausti mus, bet mes nesikeisime“, - slaptai filmuotame vaizdo įraše kalbėjo ji.

      Anoniminis „Google“ informatorius sakė „Project Veritas“ vadovui James O’Keefe, kad tai yra „Googel“ „Socialinis teisingumas“, kurio kompanija sulaukė, nes manipuliavo paieškos rezultatais. Anonimas taip pat sakė, kad „Google“ „valdo situaciją“ ir naikina „žmogiškąjį komponentą, pasitelkdami žmonių armiją, kurie keis realybę pagal tai, kas jų nuomone yra teisinga.“

      J. Gennai vaizdo įraše tai p pat sakė: „teisingumą  ir šališkumą aš apibūdinu remdamasi istoriškai marginalizuotomis bendruomenėmis... Bendruomenės, kurios yra valdžioje ir tradiciškai buvo valdžioje, nėra tos, kurios atitinka teisingumo definiciją.“ Pripažindama, kad daug žmonių nepritaria „Google“ teisingumo terminui, J. Gennai sakė: „ tie patys žmonės, kurie balsavo už dabartinį prezidentą, kuris nepritaria mūsų teisingumo definicijai.“

      Anoniminis informatorius atliepė J. Gennai, sakydamas: „Teisingumas – šuns švilpukas. Tai nereiškia, ką tu galvoji, kad tai reiškia ir tu turi pagalvoti geriau, norėdamas suprasti, ką jie iš tikrųjų sako. Ką jie iš tikrųjų sako apie teisingumą tai, kad jie turi manipuliuot paieškos rezultatais tam, kad suteiktų jiems tokį politinį balsą, kurio jie nori.“ Jis taip pat sakė, kad jis bijo laisvo žodžio ateities ir jo paties saugumo. 

      Skaityti komentarus