°C
   2021 06 16 Trečiadienis

   Popiežius ragina nutraukti susirėmimus Jeruzalėje

   Nuotrauka: alkas.lt nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-05-09 17:00:00

   Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino nutraukti smurtą aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, kur per susirėmimus tarp palestiniečių ir Izraelio policijos jau buvo sužeisti dešimtys palestiniečių.

   Po sekmadieninės vidudienio maldos „Regina Caeli“ Švč. Mergelės Marijos garbei pontifikas pasakė, kad „su ypatingu susirūpinimu stebi tai, kas vyksta Jeruzalėje“.

   „Meldžiuosi, kad tai būtų susirinkimų, o ne smurtingų susirėmimų vieta, maldos ir taikos vieta, – sakė popiežius. – Raginu visus siekti bendrų sprendimų, kad šio šventojo miesto daugiareliginė ir daugiakultūrė tapatybė būtų gerbiama ir kad įsivyrautų brolybė. Smurtas tik skatina smurtą. Nutraukime šiuos susirėmimus.“

   Įtampa Rytų Jeruzalėje dar labiau padidėjo, kai per savaitgalio susirėmimus tarp protestuotojų ir Izraelio saugumo pajėgų buvo sužeisti šimtai palestiniečių, o tai sukėlė viso pasaulio susirūpinimą.

   Dabartinis smurto protrūkis šalia Al Aksos mečetės ir senamiesčio – o susirėmimai daugiausia kyla naktį – yra didžiausias nuo 2017 metų. Jį paskatino ne vienerius metus trunkančios žydų naujakurių pastangos perimti palestiniečių namus Rytų Jeruzalėje.

   Popiežius sekmadienį taip pat kvietė melstis už išpuolio Kabule aukas. Čia šeštadienį įvykdytus sprogdinimus prie mokyklos pontifikas pavadino „nežmonišku veiksmu, dėl kurio žuvo daug iš mokyklos ėjusių mergaičių“.

   „Pasimelskime už jas ir jų šeimas ir kad Dievas atneštų taiką Afganistanui“, – pareiškė popiežius.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Q 2021 09 05 05:38

   ar tai zmogaus veidas ??!!! pederastas-pedofilas, kuris pasalintas seniai

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai