°C
   2019 11 17 Sekmadienis

   Pamplonoje prasidėjo garsusis San Fermino festivalis

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-07-06 16:00:00

   Ispanijos šiauriniame Pamplonos mieste uždegus specialųjį fejerverką „chupinazo“, šeštadienį prasidėjo garsiausia Ispanijos gatvės šventė – San Fermino bėgimo su buliais festivalis.

   Šios šventės dėmesio centre – bėgimas su buliais, tačiau į šį šiaurinį Ispanijos miestą, turintį beveik 200 tūkst. gyventojų, daugybę lankytojų privilioja ir devynias dienas ir aštuonias naktis vykstantys tradiciniai renginiai, muzika ir vakarėliai su laisvai besiliejančiu alkoholiu.

   Tradicinį fejerverką šiemet uždegė vienas oficialaus miesto pučiamųjų orkestro muzikantas, kuriam ši garbė buvo patikėta orkestro 100-ųjų įkūrimo metinių proga.

   Orkestro atstovui Jesusui Garisoainui (Chesusui Garisoainui) iš miesto rotušės balkono paskelbus „Tegyvuoja San Ferminas“ – festivalį globojantis šventasis, – susirinkę tūkstančiai pramogautojų, vilkintys baltus rūbus, pasirišę raudonas kaklaskares, ėmė vienas kitą laistyti raudonu vynu.

   Kasmet devynias dienas trunkantį San Fermino festivalį pasaulyje išgarsino Ernesto Hemingway (Ernesto Hemingvėjaus) 1926 metų romanas „Fiesta“ (The Sun Also Rises). Ši šventė kiekvienais metais pritraukia apie milijoną lankytojų.

   Aštuonis rytus, pradedant nuo sekmadienio, šimtai žmonių bėga priekyje šešių bulių 850 metrų atstumą siauromis miesto gatvėmis iki miesto koridos aikštės.

   Kai kurie teisių aktyvistai tvirtina, kad tokie renginiai su buliais yra žiaurūs ir kelia nereikalingą žalą gyvūnams vien dėl pramogos žmonėms.

   Tačiau šio renginio entuziastai ir bulių kautynių rengėjai tvirtina, kad buliai yra svarbiausia San Fermino festivalio dalis, kurią privalu išsaugoti.

   Bulių kautynes kaip šalies kultūrinio paveldo dalį saugo netgi Ispanijos konstitucija.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus