°C
   2021 03 05 Penktadienis

   Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo tiriamas dėl mirčių slaugos namuose

   Nuotrauka: ABC News nuotr.

   2021-02-20 19:00:00

   JAV teisingumo departamentas pradėjo naują tyrimą dėl Niujorko gubernatoriaus Andrew Cuomo taikomos tvarkos valstijos slaugos namuose, pranešė portalas „Albany Times-Union“ pranešime trečiadienio vakarą.

   Straipsnyje rašoma:

   FTB ir JAV advokatų kontora Brukline pradėjo tyrimą, kuriame iš dalies nagrinėjami gubernatoriaus Andrew M. Cuomo darbo grupės veiksmai slaugos namuose ir kitose ilgalaikės priežiūros įstaigose koronaviruso pandemijos metu.

   JAV advokatų kontoros tyrimas Niujorko rytiniame rajone, matyt, yra ankstyvajame etape ir šiuo metu sutelktas į kai kurių vyresniųjų gubernatoriaus darbo grupės narių veiklą, pasak tiesiogiai apie tai žinančio asmens, kuris nėra įgaliotas viešai komentuoti.

   Kaip praėjusiais metais pranešė „Breitbart News“, kovo mėnesį A. Cuomo administracija išleido direktyvą, įpareigojančią slaugos namus priimti pacientus iš ligoninių, netikrinant jų dėl koronaviruso. Pirmiausia apie šį nurodymą pranešė konservatorių radijo laidų vedėjas Markas Levinas ir „Wall Street Journal“. Šimtai pacientų buvo paguldyti į slaugos namus, kuriuose koronavirusas pradėjo nenumaldomai plisti, nepaisant to, kad buvo galima pasinaudoti patalpomis „USNS Comfort“ ligoninėje ir kariuomenės ligonine Džakobo Javito centre, Manhetene. Tuo tarpu demokratai ir žiniasklaida sveikino A. Cuomo už tariamą sėkmę kovojant su pandemija, jis netgi laimėjo „Emmy“ už duotus instruktažus televizijoje apie valstybės pažangą kovoje prieš pandemiją.

   Neseniai Niujorko generalinė prokurorė Letitia James pranešė, kad A. Cuomo administracija neinformavo visuomenės apie mirusiuosius slaugos namuose. Tuomet A. Cuomo padėjėja Melissa DeRosa per uždarą posėdį demokratams sakė, kad valstybė nepakankamai informavo apie mirties atvejus, nes bijojo šiuo klausimu perduoti politinę pergalę prezidentui Donaldui Trumpui.

   „Times-Union“ pranešė, kad A. Cuomo biuras apibūdino naująjį tyrimą kaip bylos tęsinį, kurį Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas pradėjo valdant D.Trumpo administracijai. Tačiau „Times-Union“ pranešė, kad jų šaltiniai rodo, jog tyrimas yra naujas.

    

   Skaityti komentarus