°C
   2019 09 23 Pirmadienis

   Naujasis Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paleido parlamentą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-05-20 18:00:00

   Naujuoju Ukrainos prezidentu pirmadienį prisaikdintas komikas ir aktorius Volodymyras Zelenskis per savo inauguracinę kalbą paskelbė paleidžiantis šalies parlamentą, taip pat pasiūlė atsistatydinti vyriausybei.

   „Paleidžiu 8-ojo šaukimo Aukščiausiąją Radą“, – V. Zelenskis pareiškė per inauguracijos ceremoniją parlamento rūmuose Kijeve.

   Tačiau jis pridūrė, kad deputatai galės dirbti dar du mėnesius ir per šį laikotarpį priimti virtinę neatidėliotinų įstatymų bei atstatydinti Ukrainos saugumo tarnybos (SBU), Generalinės prokuratūros, Gynybos ministerijos bei kitus aukšto rango pareigūnus.

   „Labai prašau jus priimti įstatymą dėl deputatų [teisinės] neliečiamybės panaikinimo, įstatymą dėl baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą, daug iškentėjusį Rinkimų įstatymą ir, prašau, padarykite [partijų] sąrašus atvirus“, - kalbėjo V. Zelenskis.

   „Taip pat prašau atleisti iš pareigų Ukrainos saugumo tarnybos vadovą, Ukrainos generalinį prokurorą, Ukrainos gynybos ministrą“, – sakė naujasis lyderis.

   „Padarykite tai ir užsikabinkit medalius – tai neblogi balai pirmalaikiams parlamento rinkimams“, – sakė V. Zelenskis.

   Tuojau po šio paraginimo gynybos ministras Stepanas Poltorakas per „Facebook“ informavo, kad traukiasi iš pareigų.

   „Pone Ukrainos prezidente, ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vade, gerbiu jūsų konstitucinę teisę spręsti dėl Ukrainos gynybos ministro ir skirti tvirtinti jo kandidatūrą Aukščiausiajai Radai, – rašo jis. - Prašau jus nustatyta tvarka išnagrinėti mano atleidimo iš Ukrainos gynybos ministro pareigų klausimą.“

   S. Poltorakas gynybos ministru dirbo nuo 2014 metų spalio.

   SBU vadovas Vasylis Hrycakas ir visi jo pavaduotojai atsistatydinimo prašymus pateikė anksčiau pirmadienį, prieš prasidedant inauguracijos ceremonijai.

   V. Zelenskis taip pat pasiūlė atsistatydinti ir šalies vyriausybei.

   „Noriu pacituoti amerikiečių aktorių, tapusį klasišku Amerikos prezidentu: „Vyriausybė nesprendžia mūsų problemų – vyriausybė ir yra mūsų problema“, – kalbėjo V. Zelenskis. – Nesuprantu mūsų vyriausybės, tik skėsčiojančios rankomis ir sakančios man, kad negalime nieko padaryti. Tai netiesa – galite paimti popieriaus, rašiklių ir užleisti savo vietas tiems, kas galvos apie ateinančias kartas, o ne apie ateinančius rinkimus.“

   Įprasti parlamento rinkimai turėjo vykti spalį.

   V. Zelenskis neturi daugumos palaikymo dabartinės sudėties Aukščiausiojoje Radoje ir nesutarė su priešiškai nusiteikusiais deputatais, kaltinusiais jį sąmoningai atidėliojant savo inauguraciją.

   Prieš savo prisaikdinimą V. Zelenskis jau buvo pagrasinęs pradėti itin sudėtingą parlamento paleidimo procedūrą ir paskelbti pirmalaikius rinkimus, tikėdamasis pasinaudoti savo dabartiniu populiarumu.

   Penktadienį jo komandos paskelbtame pranešime sakoma, kad šaliai reikia „veikiančio parlamento“.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Virginija 2019 20 05 06:39

   Asilai lietuviai, žiūrėkit ir pavydėkit !

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai