°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Motinos Teresės labdaros fondas kaltinamas prekyba vaikais

      Nuotrauka: CTV News nuotr.

      2019-08-04 08:00:00

      Motinos Teresės katalikiškas labdaros fondas, įkurtas Indijoje, yra kaltinamas prekyba vaikais, todėl atliekamas ikiteisminis tyrimas.

      Indijos vyriausybė įsakė ištirti visus vaikų globos centrus, kuriems vadovauja „labdaros misionieriai“ po to, kai du jos darbuotojai buvo sulaikyti dėl prekybos vaikais.

      Tyrimas prasidėjo „Labdaros misionierių“ globos centre, skirtame nėščioms, nevedusioms Ranchi miesto moterims. Vienuolė, sesuo Koncilia bei socialinė darbuotoja Anima Indwar buvo sulaikytos po to, kai buvo rasti keturi jų parduoti vaikai. Vienas iš jų buvo 6 mėnesių berniukas, kurį pardavė vos už 730 JAV dolerių. A. Indwar prisipažino dalyvavusi nusikalstamoje veikloje; visi keturi vaikai buvo susekti.

      Pasak „Katalikiškų naujienų agentūros“, policija apie galimai vykstančią prekybą vaikais sužinojo iš poros, kuri sumokėjo maždaug 1760 JAV dolerius tam, kad gautų vaiką iš globos centro. Pora kreipėsi į institucijas po to, kai A. Indwar paėmė iš jų vaiką, tačiau pinigų negrąžino.

      Policija tęsė tyrimą ir iškėlė bylą, Indijos moterų ir vaikų vystymosi ministrė Maneka Gandhi įsakė skubiai ištirti vaikų globos įstaigas, kurios veikia labdaros fondų dėka.

      Labdara teikė įvaikinimo paslaugas iki 2015 metų. Vėliau jie nutraukė programą, nes ji prieštaravo naujos valdžios legislatūrai, kuri palengvino vienišiems, išsiskyrusiems žmonėms įsivaikinti vaikus.

      Įsakymo atstovė spaudai teigė, kadangi įstaiga daugiau nebeteikė įvaikinimo paslaugų, kaltinimai prekyba nebeturėjo pagrindo. „Nekilo mintis apie prekyba vaikais, nes „Labdaros misionieriai“ jau 3 metus nebeteikia įvaikinimo paslaugų“, - teigė Samita Kumar. S. Kumar pridūrė, jog kai labdara organizavo įvaikinimus, j niekada neėmė pinigų iš būsimų tėvų.

      Indijos įvaikinimo tinklas nėra akylai stebimas, todėl prekyba vaikais yra didelė šalies problema. M. Gandhi sakė, kad daugiau kaip 1400 institucijų nesugebėjo laikytis Indijos nepilnamečių teisingumo įstatymo, kuris skelbė, kad visi centrai, susiję su įvaikinimu, privalo užsiregistruoti centrinėje valstybės įvaikinimo įstaigoje.

      „Labdaros misionieriai“ buvo įkurti motinos Teresės – vienuolės iš Albanijos, vardu Agnes Gonxha Bojaxhiu – rytiniame Kolkatos mieste 1950-aisiais. Ši organizacija tapo viena iš geriausiai žinomų šalies labdaros organizacijų, besirūpinanti sergančiais ir mirštančiais. Vatikanas 2016 metais paskelbė motiną Teresę, kuri mirė 1997 metais, šventąja.

      Vienuolė susidūrė su kritikos antplūdžiu, pagrinde iš Christopher Hitchens pusės, kuri buvo susijusi su vadovavimu organizacijai. Teigiama, kad jos įsakymu buvo naudojami mirties patalų krikštas, skirtas priverstinai atversti pacientus į tikėjimą, o motina Teresė buvo kaltinama ligonių kančių šlovinimu, o ne jų lengvinimu. Bendravimas su prieštaringomis asmenybėmis, įskaitant Haičio diktatorių Jean-Claude Duvalier, bei jos labdaros fondo lėšų tvarkymo ypatumai tai pat sulaukė papildomos kritikos.

      Skaityti komentarus