°C
   2020 04 04 Šeštadienis

   Lenkijoje profesorė apkaltinta homofobija už dėstymą apie prigimtinę šeimą

   Nuotrauka: propatria.lt nuotr.

   Autorius: propatria.lt
   2020-01-25 17:00:00

   Silezijos universitete Katovicuose 12 studentų apkaltino sociologijos profesorę Evą Budzyńską homofobija, antisemitizmu ir su šiuolaikiniu mokslu nesuderinamos informacijos skleidimu už tai, kad profesorė pateikė medžiagą, kurioje šeima apibrėžiama kaip vyras ir moteris, tėtis, mama ir vaikas.

   Universiteto drausmės komisijos atstovas pritarė studentams ir pasiūlė nubausti profesorę. Komisija turėtų svarstyti šį atvejį sausio 31d. Tačiau prof. Budzynska protestuodama pati išėjo iš universiteto, kuriame dirbo 28 metus.

   Lenkijos švietimo ministras Jaroslaw Gowin pažadėjo ginti žodžio ir tyrimų laisvę Lenkijos unversitetuose bei neleisti įsigalėti cenzūrai pagal ideologizuotų grupių pageidavimus. Ministras planuoja tam skirtus teisės aktų projektus.

   „Profesorė išsakė požiūrį, kuris yra užfiksuotas Lenkijos Konstitucijoje. Kaip tai gali būti neapykantos kalba?“, - klausė jis.

   Lenkijoje gyvenanti žurnalistė Jolanta Miškinytė atkreipė dėmesį į skirtingas Lenkijos ir Lietuvos visuomenių reakcijas tokiose situacijose.

   „Lenkijoje profesorė sulaukė visos įmanomos paspirties, įskaitant ir žiniasklaidos bei juridinę. Kažin, kaip jai būtų pasibaigę kokioje nors nugalėjusios pažangos valstybėje...“, - socialiniame tinkle komentavo ji.

   Skaityti komentarus