°C
   2020 08 09 Sekmadienis

   Koronaviruso dėka Jeffas Bezosas yra dar turtingesnis nei prieš savo skyrybas

   Nuotrauka: Insider nuotr.

   2020-07-08 11:00:00

   Daugeliui žmonių vos pavyko išsaugoti savo darbo vietas per skaudžiausią pastarojo meto ekonomikos krizę, kilusią dėl koronaviruso pandemijos, tačiau „Amazon“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Jeffo Bezos turtas pagausėjo iki beveik 172 milijardų JAV dolerių.

   „Amazon“ akcijos šoktelėjo daugiau nei keturiais procentais iki rekordinių 2887,70 USD. Taip nutiko todėl, nes JAV akcijos didžiąją trečiadienio sesijos dalį buvo parduodamos brangiau. Vien dėl šios sesijos, J. Bezosui, kuriam priklauso 11 procentų „Amazon“ akcijų, pavyko pagerinti savo paties 167,7 milijardo dolerių turto rekordą, buvusį iki skyrybų su žmona.

   „Bloomberg“ duomenimis, turtingiausias žmogus žemėje vien 2020 m. savo turtą papildė mažiausiai 56,7 milijardo dolerių. Dabar nustatyta jo grynoji vertė - 171,6 milijardo JAV dolerių - o tai dar didesnė suma, nei buvo prieš skandalingasias ir itin brangias skyrybas su MacKenzie Bezos, kuri nuo tada tapo antra turtingiausia moterimi pasaulyje.

   „Covid-19“ protrūkis paskatino žmones apsipirkinėti internete, nes fizinės parduotuvės ir įmonės buvo priverstos užsidaryti. Didžiausias pasaulyje internetinis mažmenininkas pasinaudojo pasikeitusiu vartotojų elgesiu, jo pardavimai per metus padidėjo 26 proc., iki 75,5 mlrd. JAV dolerių. Bendrovė tikėjosi, kad antrąjį ketvirtį pardavimai augs dar nuo 18 iki 28 procentų.

   Elektroninės prekybos milžinas „Amazon“ laikinai pratęsė darbo užmokesčio didinimą ir dvigubai padidino užmokestį už viršvalandžius savo darbuotojams pandemijos metu, taip pat, neseniai pažadėjo skirti vienkartines premijas. Taip atsitiko po to, kai pasipylė skundai dėl nepakankamai užtikrintų atsargumo priemonių darbo patalpose. „Amazon“ sandėlio darbuotojai net kreipėsi į teismą, teigdami, kad darbo sąlygos kelia pavojų ne tik jiems, bet ir jų šeimos nariams.

   J. Bezosas nėra vienintelis, kuriam pavyko dar labiau padidinti savo turtą, kol mirtinas virusas niokojo pasaulio ekonomiką. „Bloomberg“ duomenimis, per pastaruosius šešis mėnesius 500 turtingiausių pasaulio žmonių kolektyvinė grynoji vertė išaugo nuo 5,91 trilijono USD iki 5,93 trilijono USD.

   Skaityti komentarus