°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   „Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“. Vatikanas grįžta prie gamtos koncepcijos

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: infa.lt informacija
   2019-06-12 11:00:00

   Vatikanas išleido dokumentą, kuriame griežtai kritikuojama šiuolaikinė gender tapatybės koncepcija, priimta daugelyje šalių, – rašo BBC. Ataskaita, kurią sudaro 31 puslapis vadinasi „Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“. Joje sakoma apie švietimo krizę, o taip pat pažymima, jog šiuolaikinis požiūris į gender (ne lytinę) tapatybę naikina gamtos koncepciją ir destabilizuoja šeimos institutą.

   Dokumentas iššaukė LGBT bendruomenės kritiką. Jis buvo išleistas katalikų švietimo Kongregacijos, kaip mokomoji priemonė tiems, kas dirba su vaikais. Nors dokumentas nėra pasirašytas popiežiaus Pranciškaus, jame yra citatų iš pontifiko pasisakymų. 

   Mokomosios priemonės autoriai kviečia dialogui, bet tuo pačiu teikia instrukcijas kai kuriomis temomis, tame tarpe translyčių asmenų atžvilgiu. Visumoje autoriai kritikuoja šiuolaikinę genderizmo koncepciją, kaip gerokai sudėtingesnę sąvoką, nei paprastą padalinimą į dvi lytis. Ataskaitoje teigiama, kad šiuolaikinės genderizmo teorijos nukrypsta nuo gamtos ir vietoje to krypsta link absoliutaus pasirinkimo, grįsto žmogaus pojūčiais. 


   Taip pat ten sakoma, jog kintama seksualinė tapatybė dažnai pagrįsta tik „abejotinu laisvės, grįstos jausmais ir norais, suvokimu“. „Kenksmingas instrumentas“ Autoriai pažymi, kad seksualnė tapatybė turi būti nustatoma ne žmogaus, o D-vo: „Šventasis raštas demonstruoja Kūrėjo sprendimų išmintį, – kuris suteikė žmonėms jų kūną, jų vyrišką ir moterišką pradą“. 

   Švietimo institutai turi vieningu būdu mokyti „tikrosios žmogaus prigimties“, tikslios ir įtikinamos antropologijos pagrindu, sakoma dokumente. Tuo pačiu, mokomojoje priemonėje pažymima, jog vaikai ir jaunimas turi gerbti visus žmones, ir niekas neturi kentėti nuo patyčių ir diskriminacijos. Amerikiečių LGBT-katalikų organizacija New Ways Ministry pavadino dokumentą kenksmingu instrumentu, kuris bus naudojamas ne tik kenkiant transgenderiams, bet ir lesbietėms, gėjams ir biseksualams. 


   Organizacijos vadovas Francis De Bernardo paneigė teiginį, jog žmonės patys pasirenka sau lytį. Savo pareiškime jis pažymėjo, jog dokumentas supainios tuos, kas kenčia nuo genderinės tapatybės ir seksualinės orientacijos problemų. Pasak jo, Vatikanas šiuo klausimu grįžta į Viduramžius.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Virginija 2019 12 06 06:46

   Bažnyčia supranta - kiek bebaksnotum į fekalinę angą - niekas negims, tik hemarojus...Dievo planas buvo - žmogus...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai