°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Jeo Biden kaltinamas seksualine prievarta

   Nuotrauka: Times nuotr.

   Autorius:
   2020-03-29 18:00:00

   Moteris, dirbusi Joe Bideno patarėja 1993 metais, apkaltino dabartinį Demokratų partijos prezidento rinkimų kandidatą seksualine prievarta, teigdama, jog jis jos gyvenimą „pavertė pragaru ir sugriovė jos karjerą“.

   Dar praeitų metų balandį Tara Reade apkaltino J. Biden'ą seksualiniu priekabiavimu. 

   Artėjant prezidento rinkimams, T. Reade atskleidė daugiau informacijos apie incidentą su senatoriumi.

   „Mano gyvenimas buvo tikras pragaras. Jis mane pažemino, taip parodydamas savo galią ir kontrolę. Nuo tada, mane visi ignoravo. Aš nebegalėjau dirbti politikoje", teigė T. Reade. 1993-ųjų rugpjūtį nukentėjusioji atsistatydino iš pareigų kaip J. Bideno padėjėja.

   Interviu, kurį galite rasti Soundcloud platformoje, T. Reade papasakojo apie incidentą, kai vienas iš jos kolegų liepė J. Bidenui nunešti jo sportinį krepšį.

   “Mes buvome visiškai vieni, kas buvo labai neįprasta” pasakojo moteris. “Jis tiesiog prirėmė mane prie sienos”.

   Reade pasakoja, jog tą dieną ji vilkėjo sijoną, buvo bebe pėdkelnių, nes buvo labai karšta. Pasak jos kol Biden‘as laikė ją prirėmęs prie sienos, jis pradėjo ją liesti: „Jo rankos buvo po mano drabužiais“

    „Jis savo ranką nuleido po mano sijonu ir tada penetravo mane savo pirštais,“  pasakoja emocijų kupina Reade

   Ji taip pat pasakoja, jog Biden‘as ją bučiavo ir kalbėjo su ja. Reade sako pamenanti tik dalį to ką jis sakė.

   „Aš pamenu, jog pirmiausia, kol mane lietė, pradėjo klausti manęs „ar tu nori kažkur kartu nueiti?“ Tuomet, kai aš nuo jo sugebėjau atsitraukti jis man pasakė „kas negerai? Girdėjau jog tau patinku“. TTos frazės niekados nepamiršiu, nes vis pagalvoju, kas galėjo jam taip pasakyti. Ir todėl, jog išties negaliu tiksliai prisiminiti, ar jis sakė „girdėjau“ ar „galvojau“, bet esu tikra jis turėjo omeny, jog aš jį paskatinau taip elgtis.

   Reade tęsė sakydama jog „tą momentą viskas subyrėjo į šipulius“, nes nebuvo jokių liudininkų. Be to iki šio incidento ji gerbė Biden‘ą : „jis buvo mano tėčio amžiaus.“ „Mano akyse jis visad kovojo už lygias teises moterims – tiesiog negalėjau patikėti tuo kas įvyko“.

   Reade pasakoja jog po to Biden‘as suėmė ją už pečių ir pasakė „viskas gerai, tau viskas gerai“ ir tiesiog išėjo.

   Reade taip pat teigia jog po nupasakoto incidento ji nenorėjo niekam apie tai pasakoti: „Tai tiesiog amžiams pasiliko mano galvoje“. Vis dėlto, paskatinta žurnalistės, Reade paatviravo:

   „Jis atsuko į mane savo pirštą ir paskė jog aš jam nieko nereiškiu“.


   Žurnalistė pasakoja, jog kalbėjo su Reade broliu ir artimu draugu – abu prisiminė ir patvirtino jog Reade pranešė jiems apie tariamą incidentą tuo metu kai jis įvyko.

   Kai prieš metus iškilo kaltinimai Biden‘ui, dėl jo tariamai netinkamo elgesio Bidenas atsakė :“Daugelį metų, tiek politinės kampanijos metu, tiek viešame gyvenime, aš spaudžiau rankas, dalinau apkabinimus, rodžiau šiltus jausmus ir bandžiau būti ramstis visiems kuriems to reikėjo. Ir nė karto nemanau jog pasielgiau netinkamai. Jei kas nors jaučiasi jog mano elgesys su jais buvo netinkamas, aš pagarbiai jų išklausysiu. Tačiau niekada nesiekiau, jog kas nors jaustųsi nepatogiai“.

   Po to kai, prieš metus Reade papasakojo savo istoriją apie Biden‘o netinkamą elgesį, ji susilaukė daug dėmesio, kuris ne visada buvo teigiamas - anot „The Intercept“ buvo teigiama, jog ji vykdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino paliepimus. Dėl tokių absurdiškų kaltinimų Reade nutarė nutilti.

   Tačiau matydama jog Biden‘as tęsia savo kandidatūrą į prezidentus, ji persigalvojo. Kad gautų teisinės pagalbos ir lengviau susitvarkytų su kritika, kurią mano patirsianti  dėl savo kaltinimų, ji 2020 metų Sausį susisiekė su organizacija „Time‘s Up“. „Time‘s Up“ buvo įkurta išpopuliarėjus #MeToo judėjimui. Organizacijos tikslas - padėti žmonėms nukentėjusiems nuo prievartos, suteikti galimybė papasakoti savo istoriją.

   Tačiau „Time‘s Up“ negalėjo pagelbėti Reade, nes Biden‘as yra kandidatas į prezidentus. Teisinės pagalbos Reade suteikimas galėtų statyti „Time‘s Up“ organizacijos, kaip NGO statusą į pavojų, nes „Time‘s Up“ yra „Nacionalinio Moterų Teisių Centro“ dalis .

   „Ne pelno siekiančios 501(c)(3) organizacijos turi apribojimų dėl to, kaip jos gali leisti savo lėšas. Vienas tokių apribojimų yra draudimas kištis į rinkimus tiesiogiai paveikiant kandidatus“ paaiškino „Nacionalinio Moterų Teisių Centro“ atstovė spaudai Maria Patrick. „Mūsų sprendimas paremti ar neparemti individą niekada neturtų būti interpretuojamas kaip pasitikėjimas arba nepasitikėjimas tuo ką tas individas teigia patyręs.“

   Reade išsakyti kaltinimai, išpopuliarino  #IBelieveTara žymę Twitter platformoje.

   Interviu metu Reade aiškina, jog kalbėjimas apie patirtą prievartą ją veikia emociškai - ypač dėl to, jog Biden‘as yra potencialus oponentas Donaldui Trampui, kurio Read teigia nepalaikanti. „Aš nenoriu padėti Trampui, tačiau vienintelis dalykas kurį aš galiu padaryti, yra sakyti tiesą apie tai ką patyriau“.

   Skaityti komentarus