°C
   2020 08 06 Ketvirtadienis

   Įžiebta Tokijo olimpinių žaidynių ugnis

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-03-13 08:00:00

   Likus 227 dienoms iki vasaros olimpinių žaidynių Tokijuje (liepos 24-rugpjūčio 9), prie Heros šventyklos Olimpijoje įžiebta olimpinė ugnis. Dėl koronaviruso krizės ceremonija pirmą kartą nuo 1984 metų vyko be žiūrovų, ją stebėjo tik 100 kviestinių svečių, tarp jų – Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovas Thomas Bachas.

   Ugnį įžiebė Antikinės Graikijos vyriausiosios deivės rūbais vilkinti aktorė Xanthi Georgious. Vadovaujantis olimpiniais ritualais, deglas buvo uždegtas nuo saulės spindulių, panaudojant parabolinį veidrodį.

   „Šiandien yra ta diena, kai prasideda olimpinės ugnies kelionė į Japoniją, - sakė Th. Bachas. – Kai ugnis po 56 metų sugrįš į Tokiją, ją jos kelyje per visą šalį lydės viltis“.

   Nuo Heros šventyklos deglas pradžioje bus nešamas 3 500 km per Graikiją ir kovo 19-ąją pasieks Atėnus. Čia ugnis bus perduota delegacijai iš Tokijo. Deglas savo kelionę per Japoniją pradės kovo 26 dieną. Starto vieta bus Fukušimos prefektūra, kurioje 2011 metų kovą įvyko daugiau kaip 18 000 gyvybių nusinešusi cunamio ir branduolinė katastrofa.

   Japonijoje deglą nešančių bėgikų sveikata bus nuolat tikrinama, palei maršrutą estafetę bus leidžiama stebėti mažiau žiūrovų. Be to, bėgikai raginami atšaukti savo dalyvavimą, jei prieš startą blogai jausis.

   Ar žaidynės iš tikrųjų įvyks kaip planuota, dėl koronaviruso pandemijos nėra aišku. Tarptautinis olimpinis komitetas pastaruoju metu tikino, kad olimpinės žaidynės įvyks, kaip ir numatyta. Tačiau dabar abejonės dėl to didėja net tarp organizatorių vietoje.

   Skaityti komentarus