°C
   2020 06 03 Trečiadienis

   Indijos valdžia prieš korona virusą naudoja homeopatiją

   Nuotrauka: Pixabay

   2020-02-28 21:00:00

   Indijos vyriausybės sveikatos ministerija, kuri skatina alternatyvios medicinos sistemas šalyje, sausio 29 d. išleido naują patarimą šalies visuomenei, kuris pasisako už homeopatijos ir tradicinių Indijos vaistų naudojimą, tokių kaip Indijos medicinos sistemos, siekiant išvengti naujai cirkuliuojančio 2019-nCoV (koronaviruso) infekcijų. 

   Patarimas konkrečiai apima homeopatinio preparato „Arsenicum album 30C“, vartojimą ir du lašus sezamo aliejaus kiekvienoje šnervėje kiekvieną rytą prevencijai ir „Unani“ vaistų (gydymas paremtas Hipokrato ir Galeno mokymu) naudojimą koronavirusinės infekcijos simptomams sušvelninti. Nors AYUSH (Ajurvedos, jogos ir natūropatijos, „Unani“, „Siddha“, „Sowa Rigpa“ ir „Homeopatijos“ ministerija) cituoja šimtmečių praktikų patirtį, susijusią su šiais produktais, kaip savo patarimo įrodymą, žiniasklaida ir mokslinė bendruomenė kritikavo rekomendacijas kaip neproduktyvias sprendžiant rimtas sveikatos problemas. 

   Iki šiol daugiau nei 31 000 žmonių iš daugiau nei dviejų dešimčių šalių buvo užkrėsti 2019-nCoV, įskaitant tris patvirtintus atvejus Indijoje. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, dar nenustatyta intervencija, kuri padėtų gydyti virusą, nors šiuo metu atliekama nemažai tyrimų, siekiant rasti terapinį vaistą ir sukurti vakciną. Iki šiol JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai sako, kad vienintelis būdas užkirsti kelią infekcijai yra vengti kontakto su virusu ir sergančiais žmonėmis, plauti rankas ir neliesti veido. Tačiau AYUSH ministerijos Centrinė homeopatijos tyrimų taryba (CCRH) teigia, kad yra ir kitų prevencinių galimybių. 

   Anilis Khurana, vadovaujantis CCRH (Centrinė homeopatijos taryba prie AYUSH ministerijos), „The Scientist“ i6samiau papasakoja apie minėtą preparatą, kad „Arsenicum album 30C“ - tirpalas, paruoštas atskiedžiant vandeninį arseno trioksidą, kol lieka mažai arseno arba jo visai nėra. Nustatyta, kad tai buvo veiksminga profilaktika kiaulių gripo epidemijos metu Indijoje 2009 m. Atliktas tyrimas, kurį atliko Robertas Mathie iš Britanijos homeopatų asociacijos ir jo grupės, bendradarbiaudamas su CCRH, pranešė, kad  iš įvairių homeopatinių vaistų, skiriamų pacientams, sergantiems kiaulių gripo simptomais, „Arsenicum album 30C“ buvo sėkmingiausias mažinant karščiavimą, kosulį, sloga, gerklės skausmą ir galvos skausmą. Kitame tyrime, kurį atliko CCRH, nustatyta, kad homeopatiniai vaistai sumažina į gripą panašius simptomus. 

    

   Tame pačiame pasitarime buvo visuomenei pateikta ir daugiau patarimų, kurių jie turėtų laikytis, norint išvengti viruso protrūkio. „Arsenicum album 30“ patarta vartoti kasdien tuščiu skrandžiu tris dienas. Dozė turėtų būti kartojama po mėnesio, laikantis to paties grafiko, jei visuomenėje vyrauja nCoV infekcija, sakoma patarime, priduriant, kad to paties patariama ir norint apsisaugoti nuo į gripą panašių ligų. Indijos valdžios išleistame patarime pat siūloma naudoti kai kuriuos ajurvedinius vaistus, „Unani“ nuovirus ir namų gynimo priemones, kurios gali būti naudingos simptominiam nCoV infekcijų valdymui. Patarime taip pat paminimos bendros higienos priemonės, skirtos užkirsti kelią ore plintančioms infekcijoms, pavyzdžiui, palaikyti asmens higieną, plauti rankas dažnai muilu ir vandeniu bent 20 sekundžių, vengti liesti akis, nosį ir burną neplautomis rankomis ir vengti artimo kontakto su žmonėmis. kurie serga. 

   Skaityti komentarus