°C
   2020 02 26 Trečiadienis

   Indija nusprendė sumokėti Rusijai už S-400, nepaisant spaudimo iš JAV

   Nuotrauka: Times nuotr.

   2019-08-30 08:00:00

   Naujasis Delis pradėjo mokėti už Rusijos meno kūrinį - S-400 oro gynybinių raketų sistemą, kurią jis užsisakė, nepaisydamas spaudimo iš Vašingtono nutraukti susitarimą su Maskva. 

   Maskva gavo išankstinę įmoką už ginklų sistemą, ketvirtadienį paskelbė vyriausybės agentūros, atsakingos už ginklų prekybos koordinavimą, FSVTS atstovas. Rusija ir Indija po ilgų derybų spalį sudarė 5.4 mlrd. JAV dolerių sutartį. Šiuo metu Maskva įsipareigojusi iki 2023 metų išsiųsti penkias S-400 sistemas. 

   Šis kontraktas kelia galvos skausmą JAV, kuri stengėsi priversti Indiją nutraukti susitarimą. Tačiau Naujojo Delio aukšto rango pareigūnai liko prie įsitikinimo, jog S-400 yra svarbūs šalies saugumui užtikrinti, todėl neatsisakė pirkinio, nepaisydami rizikos pažeisti JAV įvestas sankcijas Rusijai. 

   Vašingtonas panašiai bandė atkalbėti savo NATO sąjungininkę Turkiją nepirkti S-400 iš Maskvos. Ankara taip pat atsisakė nusileisti ir reikalavo laisvės rinktis šalis, iš kurių pirkti ginklus. Praeitą mėnesį Turkija ėmė gauti S-400 detales. 

   Indija taip pat užsisakė 21 naują MIG-29 reaktyvinį naikintuvą iš Rusijos ir trečiadienį pasirašė susitarimą atnaujinti jau turimus MIG naikintuvus. 

   Skaityti komentarus