°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Hunterio Bideno korupcijos skandalas siejamas su FTB pinigų plovimo tyrimu

   Nuotrauka: The Telegraph nuotr.

   2020-10-24 09:00:00

   Portalas „Fox News“ teigia, jog dokumentai, gauti iš  Hunterio Bideno kompiuterio ir kietojo disko, buvo susijęs su FTB pinigų plovimo tyrimu.

   2019 metų dokumentai buvo patikrinti ir peržiūrėti kelių federalinės teisėsaugos ir vyriausybės pareigūnų, tačiau neaišku, ar šis tyrimas yra tiesiogiai susijęs su demokratų kandidato sūnumi.

   Dokumentus pasirašė FTB specialusis agentas Joshua Wilsonas, kuris ignoravo portalo „Fox News“ prašymą pakomentuoti.


   Vienas dokumentas buvo pažymėtas kaip FTB forma „turto kvitas“. Jame išsamiai aprašyta biuro sąveika su „The Mac Shop“ savininku, kuris valdžios institucijoms pranešė apie nešiojamojo kompiuterio turinį.

   Dokumente nurodytas skyrius „bylos ID“, kuris pažymėtas ranka parašytu numeriu: 272D-BA-3065729.

   Pasak daugelio pareigūnų ir FTB interneto svetainės, „272“ yra biuro klasifikacija, skirta įvardyti pinigų plovimą, o „272D“ nurodo „Pinigų plovimas, nežinoma neteisėta veikla - aukštesniosios klasės nusikalstamumo programa“.

   Vienas vyriausybės šaltinis teigė, kad „272D“ reiškia „transnacionalinis“, o „BA“ reiškia, kad byla buvo pradėta FTB Baltimorės biure, kuris apima ir Vilmingtoną (Delaveras), kuriame buvo paduotas teismo šaukimas.

    

   „FTB negali pradėti bylos be predikacijos, todėl jie manė, kad galimai yra vykdoma nusikalstama veikla“, - „Fox News“ aiškino vyriausybės atstovas. „Tai reiškia, kad buvo pakankamai įrodymų, leidžiančių manyti, kad buvo vykdoma nusikalstama veika".

   Kitas „Fox News“ gautas dokumentas - teismo šaukimas, išsiųstas informatoriui Johnui Paului Macui Issacui, kuris 2019 m. Gruodžio 9 d. liudijo JAV Delavero apygardos teisme.

   „Fox News“ šaltiniai teigia, kad baudžiamoji byla būtų buvusi iškelta prieš J. Issac’o šaukimą į teismą, o tai reiškia, kad greičiausiai nešiojamajame ir standžiajame diske buvo daugybė įrodymų.

   „Fox News“ antradienio vakarą pirmą kartą pranešė, kad FTB turi minėtą nešiojamąjį kompiuterį.

   FTB atsisakė patvirtinti ar paneigti, kad buvo atliktas tyrimas dėl nešiojamojo kompiuterio ar elektroninių laiškų.

   Trečiadienį vykusi J.Biden kampanija atmetė tvirtinimus, kad Rudy Giuliani atskleidė informaciją apie Hunteriui Bidenui priklausančius el. laiškus, kuriuos „The Post“ pirmą kartą aprašė praėjusią savaitę.

   "Delavero biuro generalinis prokuroras nurodė, kad FTB vykdo tyrimus dėl visos šios istorijos ir siekia teisingumo ", - teigiama J.Bideno kampanijos atstovo Andrew Bateso pranešime.

   „Nenustebčiau, jei būtų vykdomas dezinformacijos tyrimas, kuriame dalyvavo Rudy Giuliani ir tie, kurie jam padėjo kelti klausimus apie pinigų plovimą, juolab kad yra kitų dokumentuotų jo sandorio tyrimų.“

    

   „Tiesą sakant, paties Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais įspėjo prezidentą, kad R. Giuliani pateiktą medžiagą reikia vertinti atsižvelgiant į galimą Rusijos kišimąsi."

   Ričardas Sauberis, advokatas, siejamas su J. Biden kampanija, portalui „Fox News“ sakė: „Rusijos dezinformacijos kampanijų, kuriose sąmoningai dalyvavo tokie Amerikos piliečiai kaip Rudy Giuliani, kriminaliniai tyrimai dažnai apima FTB tyrimą, kuriame siekiama išaiškinti, ar amerikietis gavo užmokestį už šią veiklą. Jeigu taip, tuomet tai bylotų apie federalinių pinigų plovimo įstatymų pažeidimą “.

   Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as tam paprieštaravo sakydamas, kad nešiojamas kompiuteris ir tariamai jame esantys el. laiškai „nėra dalis Rusijos dezinformacijos kampanijos“.

   Aptariamus el. laiškus pirmiausia gavo „The Post“. Iš paviešintų duomenų buvo galima suprasti, kad Hunteris Bidenas tariamai pristatė savo tėvą, tuometinį viceprezidentą, Ukrainos gamtinių dujų įmonės „Burisma Holdings“ vyriausiajam vadovui, o po mažiau nei metų viceprezidentas J. Bidenas privertė vyriausybės pareigūnams Ukrainoje atleisti prokurorą Viktorą Šokiną, kuris tyrė bendrovės įkūrėjo veiklą.

    

   Sūnaus Hunterio prašymu, viceprezidentas J. Bidenas tariamai susitiko su vadovu Vadymu Pozharskyi 2015 m. balandžio mėn. Vašingtone.

   Prieš pasirodant el. laiškams, J. Bidenas ne kartą tvirtino, kad „niekada nekalbėjo su savo sūnumi apie jo verslą užjūryje“.

   J. Biden kampanija portalui „Fox News Sunday“ sakė, kad buvęs viceprezidentas „niekada nebuvo susitikęs“ su V. Pozharskyi.

   Hunterio Bideno verslo reikalai ir jo vaidmuo „Burisma“ valdyboje išlindo per D. Trumpo apkaltos tyrimą 2019 metais.

   Kitame 2017 metų gegužės 13 dienos elektroniniame laiške, kurį gavo „Fox News“, pateikiama informacija apie verslo sutartį su Kinijos energetikos įmone. Laiške aptarti šešių žmonių „atsiskaitymo paketai“.

   Paaiškėjo, kad el. laiške Hunteris Bidenas buvo minimas kaip „pirmininkas / pirmininko pavaduotojas, priklausomai nuo susitarimo su CEFC“, akivaizdžiai nurodant dabar bankrutavusią „CEFC China Energy Co.“

   El. laiške pateikta pastaba, kad „Hunteris turi tam tikrų lūkesčių“. Siūlomos nuosavo kapitalo padalijimo nuorodos „20“, skirtų „H“ ir „10”, skirtų „didžiajam vaikinui“ , tačiau nepateikiama jokių papildomų detalių.

   „Fox News“ kalbėjo su vienu iš el. laiške minimų žmonių, kuris patvirtino laiško tikrumą ir teigė, kad „didysis vaikinas“ yra nuoroda į buvusį viceprezidentą.

   Nors J. Bidenas šio el. laiško bei įtarinėjimų dėl dalyvavimo sandoriuose su Kinijos energetikos įmone nekomentavo, jo kampanija teigė, kad jo mokesčiai ir finansai buvo viešai paskelbti bei kad jis nėra investavęs Kinijoje.

    

   „Fox News“ praėjusią savaitę taip pat gavo el. laišką, kuriame paaiškėjo, kad „Burisma Holdings“ patarėjas Vadymas Pozharskyi 2014 m. gegužės 12 d. parašė el. laišką Hunteriui Bidenui, prašydamas „patarimo“, kaip jis galėtų panaudoti savo „įtaką perduoti žiniai“, jog privaloma „sustabdyti“ tai, ką bendrovė laiko „politiškai motyvuotais veiksmais “.

   Paaiškėjo, kad el. laiške, kuris yra „Fox News“ gautų el. susirašinėjimų dalis, nurodoma, kad tiriamas įmonės įkūrėjas Nikolajus Zlochevsky.

   Skaityti komentarus