°C
   2021 06 16 Trečiadienis

   „Didysis septynetas“ stojo į kovą su Rusija ir Kinija

   Nuotrauka: RIA

   2021-05-11 09:00:00

   Pirmajame per dvejus metus „Didžiojo septyneto“ (G7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Londone buvo pakviesta kartu ginti „atviras demokratines visuomenes“ nuo augančių „iššūkių ir grėsmių“, kurie yra Rusija ir Kinija. 

   Susitikimo šeimininkas – Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas – paskelbė, kad birželio 11-13 dienomis Kornvalyje vyksiančiame G7 susitikime laukiama pirmojo Joe Bideno vizito. Jo metu su JK premjeru Borisu Johnsonu bus aptarti tolesni šalių santykiai. Ne taip seniai J. Bidenas B. Johnsoną pavadino „Donaldo Trumpo fiziniu ir emociniu klonu“.

   Trijų dienų susitikime taip pat dalyvaus Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Japonijos ir Kanados užsienio reikalų ministrai, taip pat ES, Australijos, Indijos, Pietų Korėjos ir Pietų Afrikos atstovai.

   Viršūnių susitikime bus aptartas karių išvedimas iš Afganistano, santykiai su Iranu, NATO ateitis, karas Sirijoje, šalių atsistatymas po pandemijos bei Rusijos ir Kinijos vaidmuo pasaulyje, įvykiai Mjanmoje.

   Pasak apie reikalus Ukrainoje kalbėjusio JAV užsienio reikalų sekretoriaus Antony‘io Blinkeno, „jei Rusija ryšis veikti neprotingai ir agresyviai, mes atsakysime, tačiau eskalavimo neieškome, - norime stabilesnių ir nuspėjamesnių santykių; o jei Rusija ta kryptimi eis, eisime ir mes“.

   D. Raabas kalbėjo apie „ginklų žvanginimą“ ir Rusijos „neprotingą elgesį“, nors pabrėžė, kad „pozityvių santykių ir diplomatijos durys atviros“.

   A. Blinkenas tikino, kad G7 neketina „sulaikyti Kinijos“: „Mes norime pasiekti pagarbos tarptautinėms taisyklėms, į kurių kūrimą mūsų šalis kelis dešimtmečius dėjo didžiules pastangas.“

   Susitikimo pabaigoje D. Raabas pažadėjo G7 susitikime duoti postūmį visam pasauliui gauti vakcinas nuo koronaviruso.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus

   Vitalijus Korsakas 2021 11 05 09:18

   JEI MES ATSTUMSIME RUSIJA, RUSIJA SUKURS SĄJUNGĄ SU KINIJA - INDIJA- IRANŲ - IRAKŲ IR TT....VA TADA PAJUSIM .......PIMPI RUROI

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   quantum 2021 11 05 09:40

   iki to laiko liberalpydarastu valdzia zlugs, kaip ir pats Raabas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai