°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Apklausos rezultatai rodo, kad 60% amerikiečių D. Trump‘o apkaltą bei „Big Tech“ cenzūrą vadina „laiko švaistymu“

      Nuotrauka: people.com nuotr.

      2021-01-13 21:00:00

      Pagrindiniai rinkėjai Jungtinėse Amerikos Valstijose siekia, kad Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi nutrauktų prezidento D.Trump‘o apkaltą, taip pat ragina nubausti „Big Tech“ įmonę už prezidento cenzūrą -  teigiama naujame apklausos memorandume, kuris buvo įteiktas aukščiausiajam D.Trump‘o patarėjui.

      Apklausą surengusio Johno McLaughlin'o pateikta atmintinė Jason‘ui Miller‘iui rodo, kad rinkėjai labiau norėtų, kad tauta judėtų toliau, o ne kaltintų prezidentą dėl praėjusią savaitę įvykusio smurtinio protesto, kurį organizavo D. Trump‘ą palaikantys JAV Kapitolijaus šalininkai.

      „Rinkėjai labai nori, kad Kongresas spręstų su koronavirusu susijusius klausimus, o ne nagrinėtų apkaltą. Į apkaltą žiūrima kaip į laiko ir pinigų švaistymą. Rinkėjai mano, kad demokratai žaidžia politinius žaidimus ir kad toliau puolant prezidentą, tai tik dar labiau pablogina situaciją“, - rašė McLaughlin.


      Tačiau svarbiausia išvada buvo padaryta apie artėjantį valdžios perėmimą, kuris vyks sausio 20, inauguracijos dieną. Apie 89% nori „tvarkingo“ valdžios perėmimo, o 70% tai vadino „labai svarbiu dalyku“.

      Kitas klausimas buvo prezidento apkalta, o rinkėjai Arizonoje, Kolorade, Floridoje, Džordžijos valstijoje, Ajovoje, Meine, Mičigane, Minesotoje, Nevadoje, Naujajame Hampšyre, Naujojoje Meksikoje, Šiaurės Karolinoje, Ohajuje, Pensilvanijoje, Teksase, Virdžinijoje ir Viskonsine griežtai tam priešinasi.

      60 proc. visų rinkėjų teigė, kad tai yra „dar vienas laiko ir pinigų švaistymas“.

      23 proc. rinkęjų norėtų apkaltinti prezidentą D. Trump‘ą.

      77 proc. teigė, kad Kongresas turėtų dirbti su koronaviruso problema.


      74 proc. teigė, kad apkaltos „yra politiniai žaidimai, kuriais siekiama neleisti prezidentui vėl kandidatuoti“.

      65 proc. teigė, kad J. Biden ir N. Pelosi „palaiko šalies susiskaldymą“.

      Apklausos atmintinėje buvo įspėjimas dėl tolimesnio apkaltos proceso, kurį N. Pelosi yra pasirengusi padaryti trečiadienį balsuojant Atstovų rūmuose. Beveik pusė apklaustųjų „rečiau renka tą Kongreso narį, kuris balsuoja už apkaltą“. Tikimybė yra tik 36 proc.

      Apkaltos procesas turėjo neigiamą poveikį „Twitter“, „Facebook“ ir kitoms socialinės žiniasklaidos platformoms, kurios uždraudė D.Trump‘ui naudotis socialiniais tinklais už jo komentarus dėl praėjusio trečiadienio protestų prie Kapitolijaus.


      Remiantis apklausos duomenimis, žmonės mano, kad jei „Big Tech“ gali uždrausti prezidentui naudotis socialiniais tinklais, tai jai niekas netrukdo cenzūruoti ir paprastus visuomenės narius.

      D.Trumpo kampanijos apklausoje dalyvavęs McLaughlin‘as iš „McLaughlin & Associates“ teigė, kad 70 proc. apklaustųjų mano, kad technologijų įmonės bei socialiniai tinklai tokie kaip „Twitter“, „Facebook“, „Amazon“, „Google“ ir „Apple“, turi per daug galios, ir tą galią reikia  sureguliuoti.

      74% apklaustųjų sutiko, kad jei jie gali atimti prezidento D. Trump‘o žodžio laisvę, „tai jie gali atimti teisę į žodžio laisvę bet kuriam amerikiečiui“.

      Skaityti komentarus