°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Aurimas Guoga: Iš marginalios politikos į pagrindinę (III)

      Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. nuotr.

      Autorius: Aurimas Guoga
      2023-02-08 15:00:00

      Kaip integruoti vertybinius žmones iš mažųjų partijų į pagrindinę politiką

      Kad smulkiųjų partijų reiškinys nėra savaime pageidaujamas, dėl to nesiginčija nė vienas. Visi norime vienybės, o vienybė reiškia susitelkimą iš daug smulkių į vieną ar bent jau kelis stambius. Todėl pasvarstysiu kaip galėtume šį reiškinį panaikinti taip, kad laimėjusiais pasijustų visi.

      Kaip pasakė kunigas R. Doveika, mūsų laikais Dievas yra šiukšlyne. Išmetėme Jį į šiukšlyną, nes iš visa kur, kur respektabilu ir perspektyvu, Dievas nukabintas ir išprašytas. Tą patį manau galime pasakyti ir apie vertybinius žmones. Vos tik įtakingieji pamato, kad vadovaujiesi vertybėmis, iškart meta lauk iš darbo, eterio, gauni tik paniekos ir dergalų. Taip vertybiniai žmonės atsidūrė politikos šiukšlyne - marginaliose partijose.

      Jei sekate dvasines naujienas iš kokybiškų šaltinių, ten visi kaip vienas ėmė tvirtinti, kad blogio dominavimas gyvena paskutines dienas. Pavyzdžiui, bent keturis kartus iš skirtingų rabių esu girdėjęs, kad mesijas jau gimęs, vaikšto šia žeme ir kad jo iškilimas yra ilgiausiai kelių dešimtmečių reikalas. Tą patį tvirtina ir kiti dvasiniai švietėjai. Pavyzdžiui, lietuvis Jonas Saulis savo pasekėjams aiškina, kad blogio griūtis ateis su sekančiu saulės ciklo virsmu. Jei neklystu, tai kovo mėnuo.

      O gal jau ir prasidėjo, turint omenyje kas dabar vyksta su kuoktservatorių partija ir jos valdžia.

      Labai išaugo vertybinės politikos paklausa. Tvarkytis senuoju būdu - kai Dievas šiukšlyne - nebeišeina. Vertybių stūmimas į šiukšlyną veda į tai, kad žmonės tampa iškrypėliais, praranda sveiką protą, daro vieną save griaunantį žingsnį po kito. Matome su kokiu bagažu į šiuos rinkimus atėjo leftistai

      Pridėkime greta to kaip pastaruoju metu vaitoja R. Karbauskis, kad Skvernelis jį išdavė. Kaip rašiau, susirinkime Vilniaus kandidatams jis pareiškė, kad nuo šiol laikysis neatskiestos vertybinės politikos. Galima sakyti, kad R. Karbauskis kaip politkas dalinai bankrutavo - ta dalimi, kuria laikėsi pragmatinės politikos. Iš to matau, kad nevertybinė politika veda į griovį, o visos perspektyvos nuo šiol tik vertybinėse nuostatose.

      Kad R. Karbauskis dėl vertybinės politikos veikiausiai nuoširdus, liudija kad ir mano įtraukimas į sąrašą. Jeigu galvotų tik tam kartui pasinaudoti ir po to išmesti, nesunku primesti kad tokie kaip aš apie veidmainystes netylės. O varyti politiką jis moka - čia jau duodu dantį. Tad marginaliosios politikos integracija į pagrindinę matomai jau prasidėjo. ESu ne vienas toks. Be manęs į valstiečių sąrašą iš mažųjų partijų atėjo ir Jaroslavas Vabalis.

      Kaip tuos vertybininkus iš smulkiųjų partijų integruoti į didžiąją politiką? O gal atvirkščiai - kaip didžioji politika turi prisiderinti prie vertybininkų?
      Aišku, sveika integracija visuomet pareikalauja pokyčių iš abiejų pusių. Paminėsiu ko, mano manymu, abiems pusėms reikia.

      Vertybiniai žmonės turi du esminius trūkumus - didelį ego ir mažai politinės kompetencijos. Kaip, paklausite, susitelkimas į vertybes dera su dideliu ego? Jeigu šiaip eilinis egoistas stengiasi kuo daugiau resursų sutempti pas save, tai čia žmonėms reikia, kad idėjų lygyje viskas būtų pagal juos. Šie žmonės turi problemų prisijungti prie didesnių partijų dėl to, kad ten ne viskas iki galo taip kaip nori jiems reikia. Pavyzdžiui, kai parašiau, kad pasirinkimą už A. Zuoką laikau priimtinu, ne vienas priminė Abonento skandalą. Tačiau taip pamirštame, kad palyginti su Šimašiumi Zuokas yra tiesiog nepriekaištingas.

      Taigi šie žmonės itin lengvai pameta taką dėl takelio. Baigiasi tuo, kad, pvz. valstiečiai jiems nepakankamai geri, pabalsuoja vietoj to už, tarkime, V. Radžvilą, ir tokiu būdu jų balsas užskaitomas leftistams.

      Netrukus aptarsime kaip šį trūkumą įveikti, o dabar apie antrąjį. Antrasis marginalių politikų trūkumas yra politinės kompetencijos stoka. Pradedant visų pirma nuo to, kad jiems reikia labai gerai pasidomėti apie apkalbų ir šmeižto žalą žmogaus sielai. Rekomenduojamas skaitinys - Chofetz Chaim "A Lesson a Day". Po to, žinoma, turi sekti ir kitos pamokos, tačiau kol kas ir pats nesu jų praėjęs ir todėl neišsiplėsiu.

      Dabar pažiūrėkime kaip turi pasikeisti kita pusė - pagrindinės politikos atstovai. Jų nuolatinė problema - nepakankamai vertybinės politikos - lemia, kad žmonės greitai jais nusivilia, pabuvus valdžioje nepavyksta pasiekti perrinkimo, o ir einamųsjų politinių tikslų pasiekti keblu, nes nėra pakankamo susitelkimo viduje - pernelyg dažnas galvoja apie save, o ne apie bendrą tikslą.

      Tvirtas vertybes turinčių žmonių įsileidimas į savo gretas, jų potencialo išskleidimas pagrindinius politikus sucementuotų ir suteiktų jiems ilgalaikio populiarumo rinkėjų tarpe. Tačiau čia tų rimtų politikų laukia rimta kliūtis. Dievas, kaip minėjau, šiandien šiukšlyne, todėl į savo gretas įsileistum purviną, apšiurusį ir dar iš pradžių nekompetentingą veikėją. Valkata!

      Visuomenė į vertybinius žmones pratusi žvelgti su panieka. Pagrindiniams politikams reikia pagreitinta tvarka save atplauti nuo tokio požiūrio. Dirbti, kad ir visuomenėje šis požiūris kuo greičiau keistųsi, o tai reiškia viešai palaikyti vertybininką, padėti jam integruotis į partijos įtakos ratus. Jei pagrindinių partijų aktyvistai šių dalykų sąmoningai ir aktyviai nediegs, vertybiniai žmonės liks partijų apačioje ir išlaikys marginalios politkos įpročius. O jų kritikos balsas ateityje bus vis įtakingesnis, nes su tais asmenimis - ponas Dievas.

      Ką reikia persukti savyje, kad visi pereitume į naują politikos etapą? Neseniai teko matyti TED įrašą "Mano įžvalgos priepuolis" (My Stroke of Insight). Ten pasakojama neįtikėtina istorija. Neurofiziologė Jill Taylor patyrė insultą ir galėjo iš vidaus stebėti kas vyksta su žmogumi, kai sutrinka jo smegenų veikla.

      Jis pasakoja atradusi, kad mes savyje nešiojamės dvi atskiras asmenybes, kurios atitinka du beveik savarankiškai vienas nuo kito veikiančius smegenų pusrutulius.

      Vienas pusrutulis mums diktuoja, kad esu aš ir yra likęs pasaulis. Šį pasaulį iš šalies vertinu, teisiu, spendžiu kas gerai kas blogai.

      O kitas smegenų pusrutulis piešia visai kitą tikrovę. Šioje jokios ribos tarp "aš" ir visa kita nėra, tėra kokie tai energijos apsikeitimo srautai. Pavyzdžiui, ryte į save įsileidote kokią tai įžvalgą - kad ir tai, ką perskaitote čia. Po poros valandų ją perpasakojate kitam - arba paprasčiausiai pasidalinate. Tokiu atveju pasaulis iškyla kaip vieta, kur aiškių ribų tarp mūsų nėra - tai, ką paleidi į išorę, perima kas nors kitas ir atvirkščiai.

      Mūsų ateities politika turės atrodyti taip. Mes visi įsiliejame į bendrą vertybinės politikos upę. Šioje upėje laisvai skleidžiamės ir laisvai periminėjame kitų žmonių sklaidą. Aiškių ribų kur prasideda vienas ir baigiasi kitas nėra. Mes visi vieno reikalo dalis, mums gera ištirpti bendrame gerume.

      Judaizmas moko, kad tokia tikroji ir galutinė pasaulio tikrovė. Mūsų sąmonė link to eina. Aišku, tokioje terpėje susijungusių žmonių trūkumai bemat ims tirpti, nes jie natūraliai periminės kitos pusės stiprybes - dar ir tiems padedant.

      Šventraščiai ir dvasiniai lyderiai moko, kad žmonijos sąmonė keliauja šia linkme. Pastaruoju metu keičiasi tai, kad senuoju būdu gyventi tampa nelabai įmanoma.

      Kas šiandien, matydamas kas dedasi leftistų gretose, norės pasinerti į antivertybinę politiką?

      Iš kitos pusės, ar girdėjote kažką panašaus iš politinio kandidato, atstovaujančio rimtos partijos sąrašą? Pagalvokite kaip tai unikalu, pamedituokite koks tai neįtikėtinas pokytis.

      Dvasingumo amžius išaušo. Procesas prasidėjo. Kol kas tik brėkšta. Nežinau kas taps tokių pokyčių lyderiais, tačiau neabejoju kad juos pirmieji ir kokybiškiausiai įdiegusieji dominuos politiniame kraštovaizdyje ateinančius dešimtmečius.

      Pažiūrėkite daktarės Jill Taylor pasakojimą. Yra galimybė įsijungti ir lietuviškus titrus.

      Skaityti komentarus