°C
   2019 11 17 Sekmadienis

   Tesla saulės baterijų projektas sumažins elektros kainas Australijoje

   Nuotrauka: Tesla nuotr.

   Autorius:
   2018-05-03 13:00:00

   Žmonėms “Powerwall 2” baterijas ir fotovoltinių čerpių stogus finansuos valstybė.

   Australijos valdžia neseniai paskelbė partnerystę su kompanija „Tesla“. Joje pasižadama, jog „Tesla“ įdiegs 50 000 naujų „Powerwall 2“ baterijų ir saulės elementų Pietų Australijoje. Pagal visus skaičiavimus, šis bendradarbiavimas per metus vidutinei šeimai padės sutaupyti 440€.

   Vasario mėnesio pradžioje „Tesla“ paskelbė planus įdiegti saulės elementus ir „Powerwall 2“ baterijas 50 000 namų Pietų Australijoje. Nauji skaičiavimai parodo, kaip smarkiai sumažės elektros išlaidos, naudojant šią sistemą.

   2016m. lapkritį „RenewEconomy“  nustatė, jog žmonės, gyvenantys Pietų Australijos valstijos  sostinėje Adelaidėje sutaupytų labai nedaug, pradėję naudotis fotovoltinėmis „Tesla“ čerpėmis ir „Powerwall“ baterijomis. Tačiau nuo to laiko, saulės energiją renkančios stogų dangos gamyba gerokai atpigo, taip pat sukurta tobulesnė „Powerwall 2“ versija, leidžianti efektyviau panaudoti ir kaupti elektrą. Dėl šių priežasčių naudotis saulės baterijomis tapo daug ekonomiškiau.

   Vakarinėje Sidnėjaus dalyje jau atidarytas greito maisto restoranas „Domino“, kuriam energiją  tiekia 10 individualių „Powerwall  2“ elementų. Jų bendra galia siekia 135 kWh ir dingus elektrai, pilnai restoraną galėtų aprūpinti dar mėnesį. Šiuo metu „Powerwall 2“ tiekiamos energijos visiškai užtenka orkaitėms, šaldytuvams, šaldikliams, šviesoms ir visiems kitiems prietaisams.

   Kas yra „Powerwall“

   „Powerwall“ yra ličio jonų  baterija, kurią galima pritaisyti prie sienos arba and grindų. Paprasti, buitiniai su saulės moduliais naudojami inverteriai geba tiekti energija tik tuo metu, kai šviečia saulė. Tačiau „Powerwall“ technologija sugeba kaupti saulės energiją ir ją tiekti netgi tada, kai saulės nėra . „Powerwall 2“ turi dvigubai didesnę talpą, nei pirmoji versija, jai nereikia pirkti atskiro inverterio, konvertuojančio saulės energiją į elektrą taip pat jai  pritaikyta tobulesnė aušinimo sistema, valdymo telfonu galimybė ir sukurtas patogesnis dizainas.

   Fotovoltinės čerpės yra saulės moduliai, atrodantys kaip įprastinė stogo danga. Jos yra padengtos itin tvirtu grūdintu stiklu, kuris yra tris kartus patvaresnis už įprastines čerpes. Taip pat joms suteikiama garantija visam laikui, kol stovi namas, tad net jeigu viena fotovoltinė čerpė sulūžtų, ji būtų pakeista.


   Ekonominė nauda

   Pagal paskutinius pranešimus, vidutinė 5kW galios  saulės baterijų kaina dabar siekia 3470€ t.y. nuo 2016m. kaina nukrito net 950€, o „Powerwall 2“ yra du kartus pigesnė nei „powerwall 1“.

   Šiuo metu vidutinis suvartojamos elektros kiekis siekia 4800kWh per metus. Lietuvoje 1kWh kainuoja  0.095€, Australijoje – 0.29€ ($0.42AUD).  “Tesla” bendradarbiaujant su Pietų Australijos valdžia, elektros vartotojai už 1kWh mokės beveik dvigubai mažiau - 0.17€ ($0.27AUD). Žmonėms “Powerwall 2” baterijas ir fotovoltinių čerpių stogus finansuos valstybė, todėl šie objektai priklausys ne žmonėms, o valstybei.

   Laimingieji “Tesla” projekto dalyviai, per metus už elektrą turės mokėti 820€ ($1,300AUD), jeigu sunaudos 4800kWh. Palyginimui – tie, kurie naudosis paprastu elektros tiekimu, mokės apie 1260€ ($2,000AUD).

   Didžiausias šio projekto minusas yra jo kaina. Teigiama, jog jam įvykdyti prireiks $800mln. AUD. Tačiau tai turi daug ilgalaikių ekonominių ir ekologinių privalumų. Jeigu šis projektas pasiteisins, tikima, jog žmonės visame pasaulyje ryšis pasinaudoti saulės baterijų teikiamais privalumais.

   „Tesla“ įkūrėjas Elon‘as Musk‘as sakė „tai yra puikus pavyzdys pasauliui. Taip atrodys mūsų ateitis ir kuo greičiau mes žengsime šį žingsnį, tuo geriau“.

    

   Skaityti komentarus