°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      NASA aptiko nežinomos kilmės cukraus molekules ant dviejų meteoritų, kurie gali atskleisti gyvybės Žemėje kilmę

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-11-25 08:00:00

      NASA ir trijų Japonijos universitetų mokslininkai rado cukraus molekules ant dviejų skirtingų nukritusių meteoritų. Tai labai apsunkino mūsų supratimą apie galimą gyvybės Žemėje kilmę.

      Gali būti, kad meteoritai į Žemę atgabeno pirminį RNR komponentą ribozę ir kitus biologiškai svarbius cukrus, tokius kaip arabinozė ir ksilozė, kurie yra pamatiniai ir svarbiausi biologiniai elementai.

      Tai pirmas kartas, kai Žemėje buvo aptikti įrodymai apie cukraus iš kosmoso egzistenciją. „Nežemiškas cukrus galėjo prisidėti prie RNR susidarymo prebiotinėje Žemėje, o tai galbūt lėmė gyvybės atsiradimą“, - teigė vadovaujantis Tohoku universiteto tyrėjas Yoshihiro Furukawa.

      Cukruje esantys anglies atomai skyrėsi nuo tų, kurie paprastai randami Žemėje. Nors mokslininkai buvo be galo atsargūs ir stengėsi neužteršti pagrindinių mėginių, tačiau jie nusprendė dar kartą patikrinti radinius ir paieškoti papildomos ribozės būsimuose kosminių uolienų pavyzdžiuose, įskaitant tuos, kurie paimti iš asteroido Ryugu, kurie šiuo metu yra keliauja Žemės link.

      Komandos nerado DNR komponentų ir aptiko tik pagrindinius RNR komponentus, kurie tarnauja kaip informacijos perdavimo molekulės, kopijuojančios genetinę informaciją iš DNR ir pernešančios ją į ląstelę, kad būtų galima gaminti specifinius baltymus.

      Daugelis tyrėjų mano, kad RNR išsivystė pirmiausia ir vėliau atsirado DNR, nes RNR gali pasigirti tokiomis galimybėmis, kokių neturi DNR, pavyzdžiui, savarankiška replikacija, taip pat galimybė inicijuoti ar pagreitinti chemines reakcijas.

      „Jei tai teisinga prielaida, tuomet meteoritų liūtys senovėje galėjo inicijuoti gyvybės pradžią, tiekiant gyvybiškai svarbius statybinius blokus“, - aiškino NASA.

      Naujausias atradimas galėtų padėti išsklaidyti paslaptį, kaip Žemėje atsirado gyvybė, vykstant ne biologiniams procesams. Tyrimas buvo paskelbtas pirmadienį žurnale PNAS.

      Skaityti komentarus