°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Keistai atrodantis „Tesla bokštas“ Teksase gali perduoti elektrą be laidų

      Nuotrauka: Texas Hill Country nuotr.

      2019-02-18 08:00:00

      Ar įmanoma perduoti elektrą be laidų? Kai kurie tikina, jog taip. Tokio tipo technologija buvo naudojama ne tik senovėje, pavyzdžiui Egipte, bet taip pat ir 19-ame amžiuje paslaptingojo mokslininko Nikolo Teslos.

      N. Tesla yra gana populiari istorinė figūra, nepaisant to, kad apie jį nebuvo rašoma vadovėliuose, o jo darbus naikino JAV žvalgybos agentūros. Be to, yra dar vienas paaiškinimas, kodėl apie N. Teslą ir jo išradimus buvo tiek mažai kalbama, pavyzdžiui,  J.P Morgan monopolija turėjo varį, kuris buvo naudojamas elektros laidams gaminti.

      Nors  buvo įdėtos didelės pastangos tai nuslėpti, tačiau N. Teslos nemokamos ir belaidės elektros viziją žino daugelis. N. Tesla norėjo bendradarbiaudamas su gamta sukurti energiją, o šiandien mes tai darome sumesdami medžiagas ir kurdami sprogimus. N. Tesla padovanojo mums elektrinius motorus, kurie galiausiai virto elektrinėmis mašinomis. Vėlgi jo vizijos, viltys ir teorija apie elektrą pasitvirtino.

      Žmonės vis dar stengiasi jo viziją paversti realybe. Jei važiuosite autostrada I-35 į Dalaą, galėsite tai išvysti patys. Tai keistai atrodantis bokštas, kuris primena Teslos suprojektuotą bokštą, o pasak M. Taylor iš „Viziv Technologies“, kompanija, pastačiusi bokštą, „nuo pat pradžių stengėsi sukonstruoti jį taip, jog nepertraukiamai skleistų bangas į GPS įrenginius, radijo navigacinę sistemą ar transliavimo prietaisus.“

      Kompanija šiuo metu bendradarbiauja su „Baylor University Research“ ir „Innovation Collaborative“, kurie padeda atrasti sritis, kuriose būtų galima pritaikyti jų išradimą.

      Daugiau kaip 100 metų mokslininkai stengėsi išsiaiškinti, kaip perduoti elektrą visame pasaulyje nenaudojant kabelių ir laidų, tačiau pasak „Viziv Technologies“ internetinio puslapio, „paieškos baigėsi.“ Nors mes žinojome, kad tai įmanoma dėl N. Teslos išradimų.  

      Tvirtinimas:

      „Viziv“ paviršinių bangų sistemos panaudojo teoriją, vadinamą  Zennecko  paviršinėmis bangomis, kuri iki šiol nebuvo pademonstruota gyvai... Mūsų paviršinių bangų technologija gali būti pritaikoma plačiai: bendravimo, navigavimo bei energijos pristatymo srityse. Žemo dažnio paviršinės bangos gali sklisti Žemės rutuliu iš vieno taško s iki šiol neregėtu efektyvumu... Švari, saugi ir patikima belaidė energija taps svarbiu lūžio tašku tose pasaulio kampeliuose, kur nėra prieigos prie gėlo vandens ar gyvybiškai svarbaus gydymo.

      Jų technologija paremta bangine sistema, kuri naudoja Žemę tam, kad energija tarp dviejų taškų pasaulyje būtų perduodama švariai, saugiai, efektyviai ir be laidų. Tai būtų žemo dažnio bangos, ne tokios kaip MF, kurios sklinda iš 5G mobiliojo ryšio bokštų ar belaidžio interneto maršrutizatoriaus. Ši technologija naudoja tik paviršines bangas, o ne žemines, kurios skleidžia radiaciją.

      Federalinė ryšių komisija (FCC), Darbuotojų saugos ir sveikatos administracija (OSHA) ir Amerikos nacionalinis standartų institutas (ANSI) turi griežtas gaires, kurios nustato galimus radiacijos kiekius. Šie standartai nebuvo keisti jau kelis dešimtmečius. Tie limitai yra dešimt kartų didesni nei „Viziv“ paviršinės bangos gebės skleisti.

      Šių laikų energijos paskirstymo sistema – senstanti ir trapi. Perėjimas prie pasaulinės belaidės sistemos, panaudojant Zennecko paviršines bangas, būtų proveržis, kuris pagaliau nukirptų „virkštelę“ tarp energiją gaminančių įstaigų ir vietinių skirstomųjų tinklų. Proveržis, be jokio s abejonės, padidins energijos tiekimo patikimumą ir pasaulio elektros paskirstymo sistemų atsparumą.

      Sistema naudos „perdavimo zondą“, kuris yra įrengtas šalia energiją gaminančio įrenginio tam, kad susidarytų Zennecko bangos. Šias bangas priimančios antenos turėtų būti pastatytos visame pasaulyje.

      Banga yra pavadinta Jonathan Zenneck (1871-1959) garbei, jis buvo vienas iš pirmųjų mokslininkų, studijavusių elektromagnetinių bangų sklidimą žemės paviršiumi.

      „Viziv Technologies“ turi daugiau kaip 60 dokumentų iš  JAV bei kitų pasaulio šalių, leidžiančių statyti tokį bokštą. Kiti dokumentai yra ruošiami.

      „Daug kartų pasikeis, kol mūsų mašinos važiuos, gaudamos energiją iš bet kurio pasaulio krašto. Tai ne paistalai... Mes apie tai girdėjome iš mito apie Antėją, kuris išgauna energiją iš Žemės; mes girdėjome, kai apie tai kalbėjo puikūs matematikai... Kosmose yra energija. Ar ta energija statinė ar kinetinė? Jei statinė, tuomet mūsų viltys yra pasmerktos žūti; jei kinetinė – o mes žinome, kad ji tokia ir yra – tuomet tai tik laiko klausimas, kuomet žmogus sugebės sėkmingai pritaikyti savo mechanines žinias ir į tai įtruks gamtą“,- Nikolas Tesla.  

      Panašu, jog yra žmonių, kurie atrado tą patį, ką atrado N. Tesla.

      Nota Bene

      Tai svarbu. Technologija, kuri gali generuoti švarią ir saugią elektrą – begalinė. Tai kur kas daugiau nei Saulės ar vėjo jėgainės gali pasiūlyti. Problema, kuri mus stabdo, yra sąmoningumas ir jėga, kurią energetikos industrija turi. Pagalvokite apie mūsų pasaulį, ar mūsų sąmonė yra pasirengusi nemokamai, neribotai energijai? Ar visgi mūsų gyvenimo būdas vis dar rodo, kad esame ne vieningi, konkuruojantys ir savanaudžiai? Ar mes pasiruošę technologijai, kuri pakeistų mūsų gyvenimo būdą?

      Kalbant apie galią, tai nafta paremta ekonomika. Metų metus mes laukėme ir tikėjomės pereiti prie švarios energijos. Tačiau tik dabar šie gigantai ima domėtis tokia technologija. Kodėl jie tiek užtruko? Mes galėjome džiaugtis švaria energija jau seniai ir ne tokiais būdais, kurie grąžintų mus į akmens amžių.

      Kita svari priežastis, kodėl šios technologijos neišvydo „dienos šviesos“, kaip Dr. Brian O‘Leary, buvęs NASA astronautas ir fizikos profesorius, sakė: nes didžiosios korporacijos diktuoja valdžiai, kokius įstatymus leisti ir prižiūri patentų slaptumą.

      Tie, kurie kontroliuoja mūsų išteklius ir vadovauja šiam pasirodymui, neturi geriausių norų. Smagu, jog kažkas keičiasi ir sąmoningumas didėja. Mes suprantame, kas šie žmonės yra, ir mes keičiame savo sąmonę. Vis daugiau žmonių išranda  tokias technologijas ir vis daugiau žmonių sužino apie jas. Bet tik tuomet, kai žmonės bus pasirengę priimti šias technologijas, taps dvasingesni, galėsime jomis naudotis. Tikėkimės, kad tai neužtruks. Tikėtina, kad kai kurios technologijos padės suvokti, jog mes esame daugiau nei mūsų kūnas, o materija nėra vienintelė realybė...

      „Kai išauš diena, kuomet mokslas ims tyrinėti ne fizinius fenomenus, tuomet jis per vieną dešimtmetį patobulės daugiau, nei per praėjusius egzistavimo amžius“,- Nikolas Tesla. 

      Skaityti komentarus