°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Elonas Muskas teigia, kad saulė galėtų energija aprūpinti visą civilizaciją

      Nuotrauka: LinkedIn nuotr.

      2021-08-13 13:00:00

      Savo asmeninėje „Twitter” paskyroje Elonas Muskas rašė, jog mes visi galėtume šiek tiek labiau atsižvelgti į galingą rutulį, kuris palaiko mūsų planetą gyvą. E. Muskas sakė, kad saulė - tas „nemokamas sintezės reaktorius danguje“ - galintis aprūpinti energija visą civilizaciją.

      Saulės energijos panaudojimas numatomas daugelyje E. Musko ilgalaikių planų, ir, mažėjant saulės energijos technologijų kainai, „SpaceX“, „Tesla“ ir „Boring Company“ vadovas gali investuoti dar daugiau - tuo pačiu siųsdamas galingą žinią kitiems verslo ir bendruomenės lyderiams visame pasaulyje. E. Musko komentarai taip pat atkreipia dėmesį į keletą įdomių faktų apie saulės energiją bei branduolinės sintezės eksperimentus.

      Iš technine pusės, E. Musko pasisakymas yra visiškai teisingas: saulė yra natūralus sintezės reaktorius, sukuriantis neaprėpiamą energijos kiekį. Žemė, kurią saugo stora, bet gyvybei palanki atmosfera, yra vienintelė vidinė planeta, tinkamai apsaugota nuo saulės.

      Merkurijus ir Marsas buvo drastiškai paveikti kosminės spinduliuotės, nors Marsas yra daug toliau nei Žemė. Venera, gaubiama stiklo pluošto izoliacinio sluoksnio, kurį galėtume vadinti atmosferos atitikmeniu, veikia tarsi stovintis juodas automobilis karštą, saulėtą dieną.

      Kiek energijos iš tikrųjų spinduliuoja Saulė - mūsų natūralus branduolinės sintezės reaktorius? Atsakymas apima metrinį mato vienetą, apie kurį tikriausiai dar nesate girdėję: 385 yotta vatų arba maždaug 3.85e+26 galios. Maždaug du trečdaliai spindulių pasiekia Žemę po 148 milijonų kilometrų kelionės. Tai reiškia, kad bet kokia diskusija apie saulės įtaką negali vykti be mūsų atmosferos aptarimo.

      Taigi, saulės spinduliuojama energija yra nepaprastai galinga. Kaip tvirtina Tenesio universiteto žemės ūkio mokykla:

      „Jei visa saulės energija, pasiekianti Žemės paviršių vien tik Teksase, būtų paversta elektra, ji būtų iki 300 kartų didesnė už visų pasaulio jėgainių bendrą galią!

      Jei didžiausias iki šiol žmogaus suplanuotas branduolių sintezės reaktorius „ITER”, kurio teorinė galia yra 500 bendrųjų megavatų, būtų Saulės sistemos centras, nuo jo iki Žemės būtų nepaprastai mažas atstumas.

      Panašiai, kaip ir ankstyvųjų E. Musko investicijų laikotarpiu į įprastus elektromobilius, dabar jis itin dideles sumas investavo į saulės energiją, kad pritaikytų ją „Tesla“ akumuliatoriams. E. Muskas gali provokuoti ir piktinti visuomene savo kontraversiškais pasisakymais „Twitter“ platformoje, tačiau tai, kaip jis strateguoja ir investuoja į naujasias technologijas, yra gana paprasta. E. Muskas suvokė, jog baterijos yra didžiausias trūkumas jo automobiliuose, taigi nusprendė pagaminti geresnes baterijas. 

      Šiuo atveju E. Musko komentarą apie saulės energiją paskatino jo paties gerbėjas, pasidalijęs naujienomis, kad saulės energijos projekto kaina dabar yra pigiausia nei bet kada anksčiau. Įsivaizduokite netolimą ateitį, kai E. Musko meilė kosmosui ir saulės energijai genialiai susijungs vieną - tikėtina, jog regėsime įspūdingus sprendimus. Netgi dabar daugelis palydovų jau yra maitinami saulės baterijomis.

      Ypač sparčiai tobulėjant technologijoms belaidžio energijos perdavimo srityje, ateityje tikrai nusimato daugybė saulėtų dienų.

      Skaityti komentarus