°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Dirbtinis intelektas kol kas dar negali įveikti žmogaus debatuose, bet duokime jam laiko...

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-02-14 08:00:00

      Žmonėms palengvėjo, kai DI nepavyko nugalėti debatų čempiono per kasmetinį jo argumentavimo įgūdžių patikrinimą. Tai tik įrodė, kad egzistuoja bent vienas dalykas, kurį mes galime atlikti geriau nei robotai.

      Pasaulio debatų čempionato finalininkas Harish Natarajan nugalėjo „IBM“ kūrinį debatuose, kurių tema buvo: ar valdžia turėtų subsidijuoti ikimokyklinį ugdymą. Teisėjai vertino argumentų efektyvumą, pagal tai, kiek žiūrovų pakeitė nuomonę, paklausę dalyvių kalbų. H. Natarajan pasirodymas buvo kur kas įspūdingesnis, nepaisant fakto, jog jie abu turėjo tik 15 min paruošti argumentus.  

      H. Natarajan apgynė geriausio debatininko titulą ir jis jam priklausys dar vienerius metus – nors „IBM“ delegatas nuo 2018 metų „Think“ konferencijos išmoko naujų įgūdžių: sustiprinti kontrargumentus, pateikti paralelinį argumentą – tačiau jam priklauso laimėtų debatų skaičiaus pasaulio rekordas. Kokia turėtų būti vidutinė žmogaus darbo kaina, kai atrodo, kad DI lenkia žmogų beveik visose srityse?

      DI triuškina mus šachmatuose nuo 1960-ųjų, o 2017 metais „Google“ priklausanti „AlphaGo“ puikavosi laikraščių pirmuosiuose puslapiuose, kai jis „Go“ turnyre Kinijoje palaužė žmogų – čempioną. Ke Jie, žmogus, tikrąją to žodžio prasme nusilenkė prieš „Google“ produktą ir pavadino jį Dievu.

      Kai „DeepMind" priklausantis „AlphaStar“ kartu su profesionaliais kompiuterinių žaidimų žaidėjais išbandė savo jėgas „StarCraft“ turnyre praeitą mėnesį, žmonėms beliko slėptis po pernykščiais lapais. Gebėjimas strateguoti yra vienas iš įgūdžių, kurio reikia, norint žaisti vieną iš sudėtingiausių strateginių žaidimų. Ankščiau buvo manoma, kad tokį gebėjimą gali įvaldyti tik žmogus.

      Archeologija neskamba kaip sfera, kurioje būtų įmanoma varžytis, tačiau DI sausio mėnesį atrado ankščiau nežinomas žmonių rūšis, panaudojęs DNR analizę, ir taip išsprendė   genetinę mįslę, kuri ilgą laiką nedavė ramybės žmonių tyrėjams, tiriantiems šiuolaikinių azijiečių genetinę liniją. Kaip sumanu yra pagelbėti mums, kai mes taip pat esame tik tolima Žemės gyventojų atmaina.

      Pridėkite „gydytojo“ profesiją prie sąrašo, kuriose žmogus nebegali jaustis saugus. Praeitais metais mokslininkai iš Kinijos ir Kopenhagos išrado DI, kuris gali diagnozuoti prostatos vėžį taip gerai kaip patologas. 2017 metais atliktas tyrimas rado, kad DI algoritmas gali diagnozuoti metastazes greičiau, o britų DI, vadinamas „Optellum“, gali aptikti širdies ligą ankščiau nei gydytojai.

      Net menas negali jaustis saugus, nepaisant to, kad DI ekspertai tikina, jog žmonės gali nesijaudinti – kūrybiškoji dalelė priklauso tik jiems. Šią savaitę „ultra realistiško meno robotas“ Ai-Da buvo pristatytas Kornvalyje. Jis geba iš nuotraukos nupiešti subjektus, moka atpažinti žmogaus bruožus ir net gali bendrauti su subjektais, kai piešia jų portretą, visai kaip tikras dailininkas. Gegužę bus atidaryta pirma jo darbų paroda Oksfordo universitete.

      Mūsų silikoniniai priešai prisidėjo net prie smurto darbo aplinkoje. „Amazon“ sandėlio roboto dėka 24 darbuotojai atsidūrė ligoninėje po to, kai jis „netyčia“ atidarė purškalo nuo meškų skardinę, kuri į orą paskleidė koncentruotą kapsaiciną.

      „IBM“ robotų – debatininkų kūrėjai sakė „CNET“, jog jie daugiau nesiruošia viešai rodyti šio išradimo, teigdami, kad jie dirbs slapta, nes nori išsiaiškinti daugiau „komerciškai perspektyvių“ programų – galbūt būdų, kurie „padėtų naujienų žiniasklaidai ar valdžiai įtraukti žmones į diskusijas svarbiais klausimais“,- kalbėjo Ranit Aharonov, projekto vadovo. Juk kas galėtų nepavykti? 

      Skaityti komentarus