°C
   2019 12 11 Trečiadienis

   Vilniuje ketvirtadienį iškrito beveik pusė rugpjūčio mėnesio kritulių normos

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-08 19:00:00

   Vilniuje iki ketvirtadienio pavakario iškrito beveik pusė rugpjūčio mėnesio kritulių normos.

   Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, iki 16 valandos sostinėje iškrito 34,6 milimetrai kritulių, kai rugpjūčio mėnesio norma yra 75 milimetrai. 

   „Tai mes jau ir turime beveik pusę tos normos. Vidutiniškai per mėnesį Vilniuje iškrenta 75 milimetrai kritulių, tai šiandien iškritęs kritulių kiekis yra tikrai didelis“, – BNS meteorologas Donatas Valiukas.

   „Kintant klimatui tokių dienų per metus pasitaiko vos po keletą“, – pridūrė jis.

   Taip pat gausiai lijo ir Dotnuvoje, kur iškrito 36,1 milimetro kritulių, Švenčionyse – 33,5 milimetro, Varėnoje ir Telšiuose – 23 milimetrai.

   Pasak D. Valiuko, ketvirtadienį Lietuvoje lijo labai netolygiai, tolygiau krituliai krito tik pietryčių Lietuvoje. 

   „Sakykime, Raseiniuose, kurie yra visai netoli Dotnuvos, iškrito vos 3,8 milimetro, tai tie krituliai kai kurių rajonų dalių ir galėjo neužkabinti“, – teigė meteorologas.

   Pasak jo, tokias lietingas dienas prognozuoti iš anksto sudėtinga, tačiau antroje rugpjūčio pusėje laukiama įprastų šiam mėnesiui orų su šiek tiek gausesniais krituliais.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus