°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Saulius Skvernelis: Priemonės, skirtos visų mūsų sveikatos apsaugai – neabejotinas prioritetas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Sauliaus Skvernelio Facebook įrašas
   2020-04-07 21:00:00

   Tačiau yra ir kitų svarbių reikalų. Vienas iš tokių – pagalbos priemonės, skirtos nukentėjusiems nuo krizės finansiškai. Tai ir verslo įmonės (jų darbuotojai), ir savarankiškai dirbantys žmonės. Tokių Lietuvoje – apie 140 tūkstančių.

   Čia svarbi kiekviena diena. Kai kurie verslo sektoriai sulig karantino paskelbimu nebegauna absoliučiai jokių pajamų. Nulis. Todėl Vyriausybės patvirtintos priemonės turi pradėti veikti kaip įmanoma greičiau. Tai bendras interesas.

   Vakar apie tai kalbėjomės su atsakingais ministrais. Situacija tokia: iš 5 mlrd. vertės priemonių paketo, skirto verslui skatinti ir ekonomikai gaivinti, beveik ketvirtadalis – 1,3 mlrd. eurų – yra Ekonomikos ir inovacijų ministerijos žinioje.

   Balandžio 3 d. jau startavo pirmoji priemonė. Nuo penktadienio mažos ir vidutinės įmonės gali kreiptis į UAB „INVEGA“ dėl palūkanų kompensavimo, tai jau padarė 50 įmonių.

   Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys asmenys ir darbdaviai, kurie dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo išleidžia darbuotojus į prastovas, jau gali kreiptis dėl išmokų ir subsidijų į Užimtumo tarnybą. Iki pirmadienio vidurdienio jau kreipėsi 5 548 savarankiškai dirbantys asmenys ir 38 darbdaviai.

   Savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie neturi darbo pajamų, bus skiriama 257 eurų fiksuoto dydžio išmoka per mėnesį.

   Darbdaviai, kurie ekstremaliosios situacijos ir karantino metu darbuotojams ar jų grupei paskelbia prastovas, galės pasinaudoti valstybės subsidijomis darbo užmokesčiui – nors dar laukiama galutinio šiandienos Seimo sprendimo, planuojama, kad subsidijos sieks 90 proc. arba 70 proc. darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne mažiau nei minimalioji mėnesio alga.

   Balandžio 10 d. startuos priemonė, pagal kurią paskolos galės kreiptis mažos ir vidutinės įmonės, teikiančios paslaugas ar prekes, tačiau kurioms nėra apmokėtos sąskaitos dėl prekių ar paslaugos gavėjo sustabdytos veiklos.

   Nuo balandžio 14 d. mažos ir vidutinės įmonės, kurios susidūrė su sunkumais dėl koronaviruso, galės kreiptis dėl paskolų likvidumui palaikyti (pinigus naudoti darbo užmokesčio daliai kompensuoti, nuomai ir kitoms būtinoms išlaidoms). Finansavimas bus skiriamas per vieną dieną.

   Balandžio 15 d. pradės veikti Pagalbos verslui fondas, skirtas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) padariniams ekonomikai mažinti ir Lietuvos Respublikoje veikiančių bendrovių likvidumui užtikrinti. Kuriamas fondas padės užtikrinti vidutinių ir didelių įmonių likvidumą, galimybes gauti finansavimą ir leis verslui greičiau atsigauti po krizinės situacijos.

   Balandžio 16 d. numatyta pradėti teikti portfelines garantijas gerokai palankesnėmis sąlygomis. Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą ekonomikos skatinimo ir COVID-19 plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, valstybės garantijoms skirtas fondas padidintas daugiau nei dvigubai.

   Skaityti komentarus

   Dalia 2020 08 04 11:52

   Koks būdas numatytas kompensacijai 257€ gauti žmogui ,dirbančiam su verslo liūdijimu ,jai jis neturi elektroninės bankininkystės,neturi kompiuterio ,netuti indėlio banke išvis ,nes tiek neuždirba,kad atidėtų.Kaip jam užsitegistruoti darbo užimtumo tsrnyboje,koliu būdu užpildyti prašymo formą.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai