°C
   2019 11 17 Sekmadienis

   R. Žemaitaitis tikisi atkurti „tvarkiečių“ frakciją, prisijungus A.Širinskienei

   Nuotrauka: R. Žemaitaitis | BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-07-09 11:00:00

   Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tikisi antradienį atkurti „tvarkiečių“ frakciją Seime, prisijungus „valstietei“ Agnei Širinskienei.

   „Aš tikiuosi, kad šiandien apie pietus ir išsispręs. Turiu susitikimą su kolege Agne Širinskiene, preliminariai esame apsisprendę, kaip tas turėtų būti, koks jos vaidmuo mūsų frakcijoje“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

   „Taip, šiandien turėtų būti sprendimas“, – patvirtino ir „valstietė“ Agnė Širinskienė.

   Ji planuoja išeiti iš „valstiečių“ frakcijos bei tapti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nare.

   Pasak A. Širinskienės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos įstatai leidžia partijos nariui priklausyti kitos partijos frakcijai.

   „Galiu. Mūsų patirtis savivaldoje yra tokia, kad kai kurie mūsų nariai dirba ne tik mūsų sukurtose frakcijose“, – teigė ji.

   Pasak R. Žemaitaičio, planuojama, kad A. Širinskienė liks vadovauti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

   Seimo narė tvirtino sutinkanti tapti kitos frakcijos nare, jeigu to reikia „stabilumui užtikrinti, frakcijos darbui užtikrinti“.

   „Valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis antradienį žurnalistams Seime sakė esąs dėkingas A. Širinskienei, kad ji nutarė žengti šį žingsnį.

   „Iš tikrųjų esame dėkingi kolegei, kuri savanoriškai padeda išsaugoti mūsų stabilumą valstybėje ir užtikrinti, kad „Tvarka ir teisingumas“ turės frakciją ir galės pilnavertiškai galės veikti Seimo daugumoje“, – sakė jis.

   R. Karbauskio teigimu, praradimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai nebus, nes A. Širinskienė ir „toliau sėdės ten, kur sėdi, ir lankysis mūsų frakcijos posėdžiuose“.

   „Valstiečių“ lyderis atkreipė dėmesį, kad pagal Seimo statutą, Seimo daugumą gali sudaryti frakcijos, o ne atskiri parlamentarai. 

   „Tvarkiečių“ atstovai šiuo metu priklauso Mišriai Seimo narių grupei.

   „Tvarkiečių" frakcija iširo birželio pabaigoje, kai iš jos pasitraukė Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas. Joje nebeliko minimalaus frakcijai Seime sudaryti reikalingo septynių parlamentarų skaičiaus.

   Praėjusią savaitę „Tvarka ir teisingumas“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus