°C
   2020 06 05 Penktadienis

   G. Surplys: piktybiniai pažeidėjai bus baudžiami

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-04-10 11:00:00

   Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovas Giedrius Surplys patikslino, kas bus baudžiami, jei nuo penktadienio viešose vietose nenešios apsauginių veido kaukių. G. Surplys tikina, kad jei žmogus po įspėjimo vis tiek piktybiškai nesidės kaukės – jo lauks bauda.

   Nuo šio penktadienio įsigalioja Vyriausybės nutarimas, kuriame pažymima, kad jei būtina išeiti iš namų, privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

   „Įpareigojimas žmonėms viešoje vietoje dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai gali būti kaukės, tai gali būti respiratoriai, bet taip pat tai gali būti šalikai bei skarelės bei bet kas, kas dengia nosį ir burną, jeigu jūs dar neturėjote galimybės įsigyti medicininių apsaugos kaukių“, – teigia G. Surplys.

   Anot jo, nuosavame automobilyje ar namo kieme kaukės nėra būtinos.   „Buvo daug klausimų, ką reiškia viešos vietos ir kur reikia dėvėti apsaugos priemones. Tai noriu pasakyti, kad tiek su epidemiologais, tiek su policija pasiaiškinome. Vieša vieta – bet kuri vieta už jūsų namų ribų, kur jūs galite sutikti kitų žmonių. Ar vidus, ar laukas – jokio skirtumo. Jei gyvenate nuosavame name, aišku, dėvėti nebūtina, taip pat automobilyje nereikia dėvėti kaukės. Aišku, jei esate miške vienas ir tikimybė kažką sutikti nėra didelė, tuomet irgi nebūtina. Bet darbe, gatvėje, laiptinėje ar dar kažkur, kur galite sutikti kitų žmonių ir ne savo šeimos narių, kaukę dėvėti yra privaloma“ , – teigė G. Surplys.

   VIG vadovas tikina, kad jei žmogus po įspėjimo vis tiek piktybiškai nesidės kaukės – jo lauks bauda.   „Policija nesistengs nubausti maksimalaus kiekio žmonių dėl reikalavimo. Bet piktybiniai pažeidėjai, tie kurie jau buvo įspėti, bet vis tiek neužsideda veidą dengiančių apsaugos priemonių, ar kažkaip kitaip nesilaiko karantino izoliavimo taisyklių, tikrai bus baudžiami“, – sakė jis.

   Skaityti komentarus

   Ryta 2020 14 04 01:37

   O piktybinei melagei ir žmonių teisių, pažeidėjai, bus pagerbti. Kurio šaly taip yra patyletum gerau, dar ne visi avinai, gal ateis laikai kai avinai klausys jus grasinimų, gazdinimų, ☹️

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   rita 2020 14 04 01:42

   Informatorius, net už prezidenta galingesnis, tik grasina ir grasina, ES čia. Gaila kad sibiro neturi tai tik per rinkimus leistų pasipuošti ir pasikalbėti. Grasintojai ir lt specialybe

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai