°C
   2020 08 09 Sekmadienis

   Apsilankę Klaipėdoje, eurokomisaras ir aplinkos ministras pasisakė už „žalią“ jūrų uostą

   Nuotrauka: alkas.lt nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2020-07-02 21:00:00

   Liepos 2 d. Klaipėdoje aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir eurokomisaras, už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius susitiko su valstybinio jūrų uosto vadovais ir aptarė inicijuojamą projektą „Klaipėdos uostas – žalias uostas“.

   Klaipėdos žaliojo jūrų uosto vizija paremta į aplinkosaugą nukreiptomis permainomis. Tokios permainos, kaip rodo pastarojo meto pasaulinės tendencijos, yra būtinos ir neišvengiamos. Visų pirma jos leistų sumažinti aplinkos taršą ir pagerinti gamtinę bei gyvenamąją aplinką Klaipėdos regione, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje. Kita vertus, ne tik pagerėtų Baltijos būklė, bet ir padidėtų uosto patrauklumas Vakarų investuotojams, kurie vis dažniau atsižvelgia į aplinkosauginius aspektus“, – sakė Kęstutis Mažeika.

   Per susitikimą projekto „Klaipėdos uostas – žalias uostas“ koncepciją pristatė Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) direktorius Rimgaudas Špokas. Jo žodžiais, veiksmingiausi yra tie projektai, kuriuose pavyksta suderinti aplinkosaugos tikslus ir verslo galimybes. Pirmiausia dėmesį reikėtų skirti taršos matavimams, kontrolei ir prevencijai. Būtina sąlyga, kad uosto direkcija, verslas ir aplinkosaugos institucijos nuolat bendrautų ir derintų veiksmus.

   „Baltija yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, todėl jos ekologinės būklės gerinimas – vienas svarbiausių mano darbo Europos Komisijoje prioritetų, – aptardamas Baltijos jūros problemas, sakė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. – Turime suvokti, kad jūros užterštumą lemia ne tik tiesioginis jos ir pakrančių šiukšlinimas, bet ir tai, kaip mums sekasi tvarkytis su taršos problemomis sausumoje. Tad šalia labai svarbių iniciatyvų, kaip pristatytoji Klaipėdos žaliojo uosto vizija, turime burti plačią visų Baltijos jūros regiono šalių koaliciją. Todėl rugsėjo pabaigoje planuojame į Palangą sukviesti šių šalių aplinkos ir žemės ūkio ministrus pasirašyti deklaraciją, kuria bus įsipareigota konkrečiais veiksmais mažinti mūsų jūros taršą. Tai bus rimtas postūmis sprendžiant ekologines Baltijos problemas“.

   Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, pasak generalinio direktoriaus Algio Latako, aplinkosaugai skiria išskirtinį dėmesį ir siekia sutelkti įvairias institucijas ir verslą konstruktyviam bendradarbiavimui. Jau kitą savaitę susirinksianti šio uosto plėtojimo taryba aptars, kaip stiprinti uosto aplinkos apsaugai ir taršos prevencijai skirtas priemones.

   Skaityti komentarus

   abeer 2020 28 07 03:36

   ([email protected]) Mano vardas Miss Abeer, aš esu graži ir miela mergina. Man patinka tavo profilis ir man įdomu su tavimi susipažinti. Maloniai atsakykite man asmeniniu el. Pašto adresu, nes dažnai nesilankau šioje svetainėje, kad galėčiau atsiųsti savo nuotraukas ir tuo pačiu papasakoti daugiau apie mane, Štai mano asmeninis el. Pašto adresas: ([email protected])

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai