°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   „Skrajojantis prancūzas“ šią savaitę vėl bandys perskristi Lamanšą

   Nuotrauka: Verge nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-07-30 09:00:00

   Skraidlentę sukūręs prancūzas, kuriam praėjusią savaitę nepavyko ja perskristi Lamanšo sąsiaurio, artimiausiomis dienomis bandys dar kartą, pirmadienį paskelbė jo komanda.

   40 metų Franky Zapata (Frankis Zapata), buvęs vandens motociklų sporto čempionas, kuris pats suprojektavo ir pagamino skraidlentę – nedidelę stovėti skirtą platformą su įtaisytais penkiais reaktyviniais varikliais, iš Prancūzijos šiaurės į Didžiosios Britanijos pietus dar kartą bandys nuskristi šios savaitės pabaigoje.

   „Jis nenori baigti nesėkme. Savaitės pabaigoje jis bandys dar kartą. Penktadienį, šeštadienį arba sekmadienį, priklausys nuo oro“, – naujienų agentūrai AFP sakė jo atstovas.

   Ketvirtadienį F. Zapata pabandė perskristi Lamanšo sąsiaurį, tačiau gelbėtojams teko jį traukti iš vandens sąsiaurio viduryje. Jis įkrito į jūrą per sudėtingą kuro papildymo ore procedūrą. 

   Startuodamas Prancūzijos šiaurėje jis buvo pakilęs į 15–20 m aukštį virš vandens. 


   „Franky pasirengęs“, – sakė atstovas ir pridūrė, kad visą savaitgalį išradėjas praleido Marselyje remontuodamas apgadintą skraidlentę.

   F. Zapata išgarsėjo per Bastilijos paėmimo dienos iškilmes liepos 14 dieną, kai sužavėjo žmones skraidlente praskriejęs virš Prancūzijos lyderių, įskaitant prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną), ir šalies svečių, tarp kurių buvo Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

   Per tą paradą rankose jis laikė šautuvą, o Prancūzijos gynybos ministerija sakė analizuojanti, kaip skraidlente galėtų pasinaudoti kariai.

   Su F. Zapata skraidlente galima skrieti iki 190 km per val. greičiu ir maždaug 10 minučių, o tada reikia papildyti degalų atsargas.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus