°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Jūsų telefonas gali padėti gėrėtis gamta

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-08-29 08:00:00

   Turbūt esate turėję tokių dienų, kai atrodo, kad nieko ypatingo nenuveikėte ir didžiąją dienos dalį praleidote naršydami įvariose socialinėse platformose. Tačiau ši “priklausomybė” vystosi ne tik dėl programėlių kaltės, tai priklauso ir nuo mūsų valios. 

   Pabandykite daugiau laiko praleisti gamtoje ir atsijungti nuo virtualaus pasaulio. Tiesa, yra keletas programėlių, kurios PADEDA atsiriboti nuo socialinių tinklų, žinučių srautų bei naujienų. Viena jų - iNaturalist, padedanti geriau pažinti augalus, gyvūnus, jų rūšis. 

   iNaturalist kaupia informaciją apie laukinę gamtą. Vartotojai gali nufotografuoti augalus ar gyvūnus ir įkelti nuotraukas į programėlę, tuomet kolega ar mokslininkai padeda identifikuoti objektą. Tačiau kaip ir visos mokslu paremtos programėlės, taip ir iNaturalist, svarbus vartotojų aktyvus įsitraukimas. 

   Taip jūs padedate mokslininkams pažinti didesnę dalį pasaulio, žvelgiant jūsų akimis. Juk taip smagu iš karto žinoti, kokie augalai auga jūsų kieme. 

   Jei norite laiką internete leisti kiek kitaip , tai puiki galimybė išmokti kažko naujo ir padėti kitiems tyrinėti planetą. 

   Nota Bene 

   Galbūt perskaitę antraštę, pagalvojote, jog tai skamba per gerai, kad būtų tiesa, tačiau svarbu suvokti, kad problema glūdi ne įrenginiuose, mūsų priklausomybė nuo jų - viso ko esmė. Taigi, kai mes kaltiname telefonus, kompiuterius ir tt., turėtume prisiimti atsakomybės patys ir atsakingai naudotis prietaisais. Kai imsime mažiau laiko leisti socialiniuose tinkluose, pradėsime gyventi tikrą gyvenimą, domėsimės sava aplinka. Yra nemažai programėlių, kurios gali padėti priartėti prie gamtos, tereikia parsisiųsti jas. 

   Skaityti komentarus