°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Trys paprasti žingsniai, kurie padės pagerinti gyvenimo kokybę

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-03-16 08:00:00

      Savęs tobulinimo kelias yra tikrai labai įdomus. Knygos vietiniame knygyne ir „Google“ paieškos rezultatai rodo, kad dažnai patarimai, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, neigia vienas kitą ar būna visiškai beprasmiai.  

      Nepriklausomai nuo to, ar patarimus dalina gerai pasaulyje žinomi asmenys, tokie kaip Tony Robbins ar Lisa Nichols, ar jie sklinda iš paprastų žmonių lūpų, aišku viena – šaltinių daug tik reikia nepasimesti. Turbūt kiekvienas esame skaitė savęs tobulinimo knygą, o gal net dvi, be kurių žmonijai būtų tik geriau. Tiesa ta, kad tokio tipo straipsnių ir knygų sparčiai daugėja, todėl, kad žmonės vis dar ieško atsakymų ir pagalbos.

      Atrodytų, jog patarimų knygų gyvavimo laikotarpis, nuo jų atsiradimo pradžios, turėtų būti reliatyviai trumpas, tačiau ši industrija kuo toliau tuo labiau klesti. Panašu, jog mums be galo sunku patarimus pritaikyti praktiškai. Mes jaučiame užsidegimą keistis tik perskaitę knygą ar įvykdę ten nurodytą pratimą, tačiau po kelių dienų užmirštame, ko išmokome ir grįžtame į rutiną, prie kurios esame pripratę.

      Žemiau pateikti trys paprasti žingsniai, kurie padės pagerinti gyvenimo kokybę.

      Pirmas žingsnis – kas jus džiugina?

      Šiame etape paprasčiausiai turite skirti 10-15min tam, kad parašytumėte viską, kas jus gyvenime džiugina. Jei jūs jaučiatės laimingas vedžiodamas šunį – užrašykite tai. Jei jūs mėgstate skaityti lovoje, užrašykite tai. Jei jus džiugina krepšinis, užrašykite tai.

      Antras žingsnis – Kokios užduotys paprastai būna jūsų darbotvarkėje?

      Nepriklausomai nuo to, ar kasdien rašote darbų, kuriuos reikia atlikti, sąrašą, tačiau šiame žingsnyje vėl turite skirti 10-15 min ir parašyti viską, ką jūs paprastai veikiate. Tai galėtų būti ėjimas į darbą, maisto gaminimas, sportavimas, vaikų vežimas į mokyklą ar iš jos, parašykite viską, kam skiriate savo laiką.

      Trečias žingsnis – prisitaikykite

      Galbūt jūs įtariate, kur visa tai veda, tačiau tai taip paprastai: jūs turite vienu metu žiūrėti į abu sąrašus ir atitinkamai pakoreguoti savo kasdienybę.

      Žmogus – labai sudėtinga būtybė, juk greičiausiai visi turime problemų, kurias spręsdami norėtume tobulėti kaip asmenybės, tačiau iš tikrųjų mes neesame tokie sudėtingi, kaip galvojame.

      Ir ne, šie patarimai neskatina mesti visų darbų, kurie surašyti antrame sąraše ir pašvęsti savo gyvenimą tik pirmajam. Jie paprasčiausiai siūlo išbandyti lengviausią būdą, kuris padės pagerinti gyvenimo kokybę. Paslaptis paprasta – skirti daugiau laiko veikloms, kurios mus džiugina.

      Suprantama, kad esame užsiėmę ir turime nemažai pareigų, tačiau jei radote laiko perskaityti šį tekstą, turbūt atrastumėte dar šiek tiek laiko mėgstamai veiklai. Viskas priklauso nuo to, kam skirsite pirmenybę, tad kodėl gi neskyrus pirmenybės kiek dažniau veikloms, kurios jus džiugina?

      Skaityti komentarus